Ferguson brání rodinu Glazerů

13

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson brání majitele anglického klubu stejně tak jako jejich přestupovou politiku.

 

Rodina Glazerů převzala kontrolu nad týmem z Old Trafford v roce 2005 a od té doby jsou neustále terčem kritiky. Různé frakce fanoušků United protestují proti jejich vlastnictví klubu, jelikož se obávají možného zadlužení. Jiní se naopak bojí, že United kvůli nim nemohou soupeřit s ostatními týmy Premier League na přestupovém trhu. Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson nicméně nedá na majitele anglického klubu dopustit.

 

„Se situací ohledně rodiny Glazerů nemám problém. Odvádějí skvělou práci. Když jsem je o něco požádal, vždy mi vyhověli. Nikdy jsme se nedostali do konfliktu. Co se týče financování klubu, mají smysluplné plány. Musí investovat do týmu, aby udrželi jeho hodnotu. Existuje několik frakcí fanoušků United, kteří nesouhlasí s tím, že vlastní tento klub. Tomu ale bude vždy a je jedno, kdo klub vlastní,“ řekl Sir Alex Ferguson na předsezonním turné Manchesteru United.

 

„Když rodina Glazerů převzala klub, zvedla se vlna nevole. Vždy ale bude existovat skupina fanoušků, kteří na to budou mít svůj názor. Myslím si, že většina fanoušků to vidí realisticky a vědí, že to nemá na chod klubu výraznější vliv. Vyhráli jsme čtyři ligové trofeje a jedenkrát Ligu mistrů.“

 

Sir Alex Ferguson rovněž odmítá soupeřit s Manchesterem City na přestupovém trhu a tvrdí, že radši bude sázet na mladé hráče, které vyprodukuje mládežnická akademie klubu.

 

„Můžeme do sestavy nasadit 18leté hráče, jelikož je to součást naší historie. Žádný jiný klub toto nemůže udělat. Ani City. Určitě nebudou mít v sestavě hráče, které vyprodukoval jejich mládežnický systém.“

 

Zdroj: TeamTalk.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokBlackett si žije svoj sen
Ďalší článokFergie pochybuje o Hazardově ceně
Ruud36
Je mi 29 let a pracuji v Praze na úřednické pozici ve státní správě. Manchesteru United jsem začal fandit zhruba v sezoně 1999/2000. V tu dobu jsem začal na PC hrát fotbalové manažery a nějakým způsobem mi k srdci strašně přirostl Manchester United a rychle jsem si oblíbil hráče, jako byli Beckham, Giggs, Scholes, Neville. Vyloženě oblíbeného hráče nemám, pokud bych měl ale z celé historie United vybrat jednoho hráče, tak by to byl Ruud van Nistelrooy.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!