23/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Cleverley se snaží vidět vše z té lepší stránky

Tom Cleverley využil sezónu 2011/12 často poznamenanou zraněními k tomu, aby se zlepšil v různých aspektech své hry.

 

Po bleskovém nástupu do sezóny utrpěl tento talentovaný záložník v utkání na Boltonu v září zranění kotníku, které se následně zhoršilo v zápase proti Evertonu. Vlivem těchto událostí byl Cleverley nucen strávit na marodce většinu sezóny.

 

Jenže místo toho, aby si dělal ze svého zranění hlavu, se raději snažil co nejrychleji se uzdravit a dokonce vylepšit některé aspekty své hry.

 

„Prvních pár týdnů to samozřejmě bylo jen o tom odpočívat a kotník vůbec nenamáhat,“ řekl pro oficiální časopis sezóny 2011/12 s názvem Fight to the Finish.

 

„Velmi mi to pomohlo. Hned poté, co jsem měl povoleno kotník lehce zatěžovat, jsem se vrátil do posilovny a asi dva měsíce pracoval společně s fyzioterapeutem Neilem Houghem, vedoucím fyzioterapeutem Robem Swirem a doktorem Stevem McNallym a tento aktivní přístup se vyplatil. Rozhodně jsem o něco zesílil.

 

„I když nejste na hřišti, můžete na sobě stále pracovat. Shlédl jsem dokonce některé video analýzy své hry, ale hlavně jsem se za tu dobu soustředil hlavně na zesílení horní části mého těla.

 

„Celé cvičiště je fantastické, protože zde máte možnost zlepšovat se, a to dokonce i když jste zranění. Zkusil jsem všechno, co jsem jen mohl. A s naprostým klidem mohu říct, že v době svého zranění jsem pro sebe udělal maximum.“

 

Cleverleyho zranění kotníku, které utrpěl po nešetrném zákroku Kevina Daviese, bylo zatím poslední vážnou komplikací, kterých už mimochodem za svou prozatím krátkou fotbalovou kariéru utrpěl hodně. Zlomená noha, vykloubené rameno, poškozený kolenní vaz a jiné menší problémy ho zatím značně brzdí v rozjezdu kariéry.

 

„Velmi nerad bych na sobě nesl označení, že jsem náchylný ke zraněním,“ řekl Cleverley. „Všechna má zranění byla totiž zatím způsobena nějakým nepěkným zákrokem od soupeře, nešťastným kontaktem a podobně. To rozhodně není stejné, jako nejrůznější svalová zranění.

 

„Koneckonců doufám, že už jsem si celou tou smůlou na zranění prošel a budu moct hrát fotbal třeba tak dlouho, jako Giggsy; on je pro mě perfektním příkladem.“

 

Zdroj: http://www.manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!