Hráči United v reprezentáciách

Záložník United, Nani a krajný obranca, Rafael sa včera nepotešili, pretože ich tímy v zápasoch proti Nemecku a Argentíne prehrali.

V sobotňajších súbojoch hrali až traja hráči United. Svoj štart v základnej zostave si odbil Rafael, ktorý musel čeliť hviezdam Argentíny ako sú Messi, Aguero, Higuain či Di Maria. Skóre zápasu otvoril v 23. minúte Romulo po prihrávke Neymara. O pár minút neskôr sa o vyrovnanie postaral Messi a hneď na to aj stav zápasu otočil. V 56. minúte vyrovnal Oscar a o 16 minút neskôr skóroval Hulk, takže Brazília vyhrávala 3:2. V 76. minúte vyrovnal stav stretnutia Fernandez. Lionel Messi, ktorý nastúpil v strede útoku, skompletizoval svoj hattrick v 85. minúte a dal na 4:3. Rafael z ihriska odišiel v 79. minúte a dostal žltú kartu. Zápas bol plný súbojov z čoho pramení aj 5 žltých a 2 červené karty (Marcelo a Lavezzi), ktoré rozhodca ukázal až v nadstavenom čase.

Nani nastúpil v základnej zostave v zápase Majstrovstiev Európy proti Nemecku, ale tešiť sa nemohol. Jeho tím prehral po góle Gomeza z 72. minúty 1:0. Nani odohral celý zápas. V tejto skupine sa uskutočnilo prekvapenie turnaja, kedže Dánsko nečakane prekvapilo súpera z Holandska. Anders Lindegaard do zápasu nezasiahol a celý zápas presedel na lavičke náhradníkov.

Jediný hráč, ktorý mal dôvod na úsmev a nastúpil v základnej zostave bol Chicharito. Jeho tím vyhral v zápase proti Guyane 3:1 v rámci kvalifikácie na MS. V zápase si Chicharito štatistiky nevylepšil, ale pre tentokrát ho zastúpili jeho spoluhráči – Salcido a Dos Santos.

Zdroj: ManUtd.com