28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Hodgson: „Ferdinand není typ hráče na střídačku“

Trenér anglické reprezentace Roy Hodgson uvedl důvod, proč do sestavy Albionu dodatečně nenominoval obránce Manchesteru United Rio Ferdinanda.

 

Zkušený obránce Manchesteru United se nejprve nevešel do úvodní 23členné nominace Anglie pro EURO 2012. Poté, co se v přípravném utkání zranil obránce Chelsea Gary Cahill, se předpokládalo, že Ferdinand bude ještě dodatečně povolán.

 

Trenér anglické reprezentace Roy Hodgson místo něj ale povolal obránce Liverpoolu Martina Kellyho. Tento krok vyvolal řadu spekulací, včetně té, že Hodgson Ferdinanda nepovolal kvůli neshodám s dalším obráncem Johnem Terry.

 

Kapitán Chelsea totiž bude 9. července vypovídat před soudem ohledně údajných rasových projevů vůči Antonu Ferdinandovi, bratrovi Rio Ferdinanda. Hodgson ale odmítá, že by Ferdinanda nepovolal z „nefotbalových důvodů“, ale jako hlavní fakt uvedl ten, že Ferdinand není hráčem na střídačku nebo aby někomu kryl záda.

 

„Rio Ferdinand pro mne není hráč, kterého posadíte na lavičku, nebo hráč, který bude krýt záda ostatním. Obrátili jsme se na Martina Kellyho, protože jsem věděl, že v tomto směru pro nás bude užitečný. Je tady velmi rád a přitom ví, že jeho šance na start v turnaji jsou minimální. Na takovou funkci v týmu nepotřebujete Rio Ferdinanda,“ řekl Roy Hodgson pro ITV1.

 

Zdroj: ESPN.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!