Jimmy Ryan odchází do důchodu

3

Ředitel akademie Manchesteru United Jimmy Ryan odchází do důchodu poté, co pro klub odvedl obrovský kus práce.

 

Jimmy Ryan přišel do Manchesteru United jako hráč v 18ti letech v roce 1963. Poprvé si za první tým United zahrál až v roce 1966. Ryan nastupoval na pozici pravého křídla, ale kvůli velké konkurenci v podobě George Besta toho moc neodehrál a v roce 1970 přestoupil do Lutonu. Zde během šesti let odehrál 184 zápasů, ve kterých vstřelil 21 branek. Svojí fotbalovou kariéru pak ukončil v týmu Dallas Tornado, kde působil do roku 1979.

 

Manažerskou kariéru začal Jimmy Ryan v Lutonu, který vedl v letech 1990-1991, a dovedl jej k záchraně. V roce 1991 se Ryan vrátil do Manchesteru United, kde až do roku 2000 působil jako manažer rezervního týmu United. Následně povýšil na trenéra prvního týmu Rudých ďáblů a v letech 1998-1999 byl jmenován asistentem manažera Sira Alexe Fergusona. V utkání proti Middlesbrough vedl Ryan United v nepřítomnosti Sira Alexe Fergusona jako hlavní manažer. Po většinu svého času ale spolu s Brianem McClairem pomáhal v Carringtonu rozvíjet mladé fotbalové talenty.

 

„Mám z toho smíšené pocity. Fotbalový život je dobrý život, takže se vzdávám hodně věcí, které mě těšily. Bohužel, každý musí jednou do důchodu. S realizačním týmem mám skvělé vztahy a určitě se někdy přijdu na ty mladé kluky do Carringtonu podívat,“ řekl populární 67letý Skot.

 

Zdroj: ManUtd.com, wikipedia.orgZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokManchester United v létě do Indie nezavítá
Ďalší článokNani: „Moja Budúcnosť? Mám zmluvu s United“
Ruud36
Je mi 29 let a pracuji v Praze na úřednické pozici ve státní správě. Manchesteru United jsem začal fandit zhruba v sezoně 1999/2000. V tu dobu jsem začal na PC hrát fotbalové manažery a nějakým způsobem mi k srdci strašně přirostl Manchester United a rychle jsem si oblíbil hráče, jako byli Beckham, Giggs, Scholes, Neville. Vyloženě oblíbeného hráče nemám, pokud bych měl ale z celé historie United vybrat jednoho hráče, tak by to byl Ruud van Nistelrooy.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!