23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Jimmy Ryan odchází do důchodu

Ředitel akademie Manchesteru United Jimmy Ryan odchází do důchodu poté, co pro klub odvedl obrovský kus práce.

 

Jimmy Ryan přišel do Manchesteru United jako hráč v 18ti letech v roce 1963. Poprvé si za první tým United zahrál až v roce 1966. Ryan nastupoval na pozici pravého křídla, ale kvůli velké konkurenci v podobě George Besta toho moc neodehrál a v roce 1970 přestoupil do Lutonu. Zde během šesti let odehrál 184 zápasů, ve kterých vstřelil 21 branek. Svojí fotbalovou kariéru pak ukončil v týmu Dallas Tornado, kde působil do roku 1979.

 

Manažerskou kariéru začal Jimmy Ryan v Lutonu, který vedl v letech 1990-1991, a dovedl jej k záchraně. V roce 1991 se Ryan vrátil do Manchesteru United, kde až do roku 2000 působil jako manažer rezervního týmu United. Následně povýšil na trenéra prvního týmu Rudých ďáblů a v letech 1998-1999 byl jmenován asistentem manažera Sira Alexe Fergusona. V utkání proti Middlesbrough vedl Ryan United v nepřítomnosti Sira Alexe Fergusona jako hlavní manažer. Po většinu svého času ale spolu s Brianem McClairem pomáhal v Carringtonu rozvíjet mladé fotbalové talenty.

 

„Mám z toho smíšené pocity. Fotbalový život je dobrý život, takže se vzdávám hodně věcí, které mě těšily. Bohužel, každý musí jednou do důchodu. S realizačním týmem mám skvělé vztahy a určitě se někdy přijdu na ty mladé kluky do Carringtonu podívat,“ řekl populární 67letý Skot.

 

Zdroj: ManUtd.com, wikipedia.org


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!