Evra je před Eurem plný sebevědomí ale i pokory

7

Zkušený obránce Patrice Evra věří sobě i svému týmu, avšak nenechává se unést přílišnou euforií , která Francii v současné době provází.

 

Svěřenci Laurenta Blanca prodloužili svou sérii bez porážky už na 21 zápasů, když si v úterý v posledním přípravném utkání před evropským šampionátem snadno poradili s Estonskem, které porazili 4:0. Evra odehrál celé střetnutí, podal solidní výkon a svou přihrávkou do pokutového území připravil gólovou pozici pro Meneze, jenž v závěru utkání stanovil konečné skóre.

 

Po totálním fiasku Les Bleus na MS 2010 v JAR byl následně celý tým přebudován a omlazen a naplněn novou energií si začal pod taktovkou nového kouče opět vydobývat pověst silného týmu. Pohoda v mužstvu je očividná a tak není divu, že v poslední době poněkud nenápadní Francouzi si opět dávají cíle nevyšší.

 

Francie opanovala kvalifikační skupinu D a na Euru si ve skupině zahraje s Anglií, Švédskem a pořadatelkou zemí Ukrajinou. Do výběru trenéra Blanca se vešel i levý krajní bek Manchesteru United Patrice Evra. Ten má na své pozici velkou konkurenci v podobě Gaëla Clichyho s Manchesteru City, v posledních zápasech však dostával Evra před tímto hráčem přednost a vše tak nasvědčuje tomu, že by to měl být on, kdo bude členem základní sestavy i v zahajovacím duelu v Doněcku proti Anglii.

 

„Jedem na Euro plni sebevědomí, ovšem zároveň v sobě máme i velké množství pokory. Jdeme postupně od zápasu k zápasu a všechno se zdá být tak, jak má. Budeme se snažit předvádět dobré výkony, ale spíše než bychom o tom měli mluvit v těchto rozhovorech, musíme tato slova především potvrdit přímo na hřišti během utkání.“

 

„Máme za sebou tři zahřívací zápasy [proti Islandu, Srbsku a Estonsku – pozn. red]. Jsme rádi, že nám tato příprava vyšla a my dokázali třikrát vyhrát, ale stále máme pár dní na to, abychom se připravili na náš první zápas s Anglií, což je pro nás opravdu důležité,“ uvedl zkušený 31letý Patrice Evra.

 

 

 Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAktualizované: I. ročník Devilpage Cup 2012 na Slovensku
Ďalší článokUnited sa zamerali na obrancu
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!