23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Evra je před Eurem plný sebevědomí ale i pokory

Zkušený obránce Patrice Evra věří sobě i svému týmu, avšak nenechává se unést přílišnou euforií , která Francii v současné době provází.

 

Svěřenci Laurenta Blanca prodloužili svou sérii bez porážky už na 21 zápasů, když si v úterý v posledním přípravném utkání před evropským šampionátem snadno poradili s Estonskem, které porazili 4:0. Evra odehrál celé střetnutí, podal solidní výkon a svou přihrávkou do pokutového území připravil gólovou pozici pro Meneze, jenž v závěru utkání stanovil konečné skóre.

 

Po totálním fiasku Les Bleus na MS 2010 v JAR byl následně celý tým přebudován a omlazen a naplněn novou energií si začal pod taktovkou nového kouče opět vydobývat pověst silného týmu. Pohoda v mužstvu je očividná a tak není divu, že v poslední době poněkud nenápadní Francouzi si opět dávají cíle nevyšší.

 

Francie opanovala kvalifikační skupinu D a na Euru si ve skupině zahraje s Anglií, Švédskem a pořadatelkou zemí Ukrajinou. Do výběru trenéra Blanca se vešel i levý krajní bek Manchesteru United Patrice Evra. Ten má na své pozici velkou konkurenci v podobě Gaëla Clichyho s Manchesteru City, v posledních zápasech však dostával Evra před tímto hráčem přednost a vše tak nasvědčuje tomu, že by to měl být on, kdo bude členem základní sestavy i v zahajovacím duelu v Doněcku proti Anglii.

 

„Jedem na Euro plni sebevědomí, ovšem zároveň v sobě máme i velké množství pokory. Jdeme postupně od zápasu k zápasu a všechno se zdá být tak, jak má. Budeme se snažit předvádět dobré výkony, ale spíše než bychom o tom měli mluvit v těchto rozhovorech, musíme tato slova především potvrdit přímo na hřišti během utkání.“

 

„Máme za sebou tři zahřívací zápasy [proti Islandu, Srbsku a Estonsku – pozn. red]. Jsme rádi, že nám tato příprava vyšla a my dokázali třikrát vyhrát, ale stále máme pár dní na to, abychom se připravili na náš první zápas s Anglií, což je pro nás opravdu důležité,“ uvedl zkušený 31letý Patrice Evra.

 

 

 Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!