Legendy United porazené v Madride

Tím legiend Manchestru United vo včerajšom charitatívnom zápase podľahol tímu legiend Realu Madrid na štadióne Santiaga Bernabeua tesne 3-2.

Charitatívne stretnutie, z ktorého zisk išiel na nadácie v Afrike, postavilo slávne mená z histórie oboch klubov proti sebe. Už po siedmych minútach hry videli diváci gól z kopačky Fernanda Morientesa, ktorý otváral skóre za domácich.  Avšak už po dvoch minútach dokázal odpovedať na hosťujúcej strane Lee Sharpe.

Diváci sa bavili a hlasivkami dávali najavo svoju spokojnosť. Luis Figo vrátil vedenie späť na stranu Realu a len vďaka famóznemu zákroku Edwina van der Sara nezvýšil na náskok dvoch gólov Zinedine Zidane. Hneď po tom, ako v druhom polčase nastúpil do hry stopér Raimond van der Gouw zabránil v skórovaní útočníkovi Realu, Emiliovi Butraguenovi.

V rozhodujúcej časti hry sa Hráčom United odvrátila aj šťastena, keď pokutový kop Teddyho Sheringhama  zneškodnil Pedro Contreras, ktorý taktiež dokázal zablokovať následnú strelu. Po dvoch minútach sa domáci dostali do vedenia 3-1, keď Fernando Redondo dokázal využiť dieru v zadných radoch United a spoza van der Gouwa skóroval.

Sheringham napravil svoje zaváhanie o desať minút neskôr po tom, čo si prebral pekný center od Andyho Colea a prekonal Contrerasa. Ale ani tento gól hráčom v červených dresoch nestačil, a tak prehrali po dobrom výkone tesne 3-2.

United: Van der Sar (Van der Gouw 62), Martin (Thomas 77), Johnsen, Dublin, Irwin; Blomqvist (Robson 77), Yorke, Fortune, Sharpe (Blackmore 61); Cole, Sheringham.