22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rooney cítí, že je připraven

Rooney se po náročné sezóně cítí svěží a v plné síle, a řekl, že už se nemůže dočkat Eura 2012 navzdory tomu, že první dva zápasy musí chtě nechtě vynechat.

 

Euro 2012 v Polsku a Ukrajině začíná už příští pátek a všichni hráči, kteří byli na tento turnaj nominováni, se již pečlivě připravují na vyvrcholení sezóny. Výjimkou není ani útočník Rudých ďáblů, který už se nemůže dočkat, až bude moci do hry zasáhnout. Zároveň si však vyčítá, svůj prohřešek, kvůli kterému byl potrestán.

 

 

Jak asi víte, Rooney nesmí hrát v prvních dvou utkáních ve skupině, jelikož v posledním kvalifikačním utkání proti Černé Hoře zcela nesmyslně nakopl protihráče Džukoviče, za což byl následně vyloučen. Jeho zkrat byl poté disciplinární komisí zkoumán a posléze potrestán distancem ve všech třech skupinových zápasech na Euru. Ta mu ovšem nakonec trest zmírnila na „pouhé“ dva zápasy a Wayne tak bude moci hrát už proti Ukrajině.

 

Rooney, který patří k tahounům Manchesteru United a stejně tak je i neodmyslitelnou součástí základní sestavy Albionu, byl Royem Hodgsonem i přes jeho povinnou absenci v utkáních Francií a Švédskem na turnaj nominován. Wayne se již se svým trestem smířil a říká, že se na Euro i přes to ohromně těší.

 

„Pěkně jsem si odpočinul. Zřejmě jsem tenhle odpočinek potřeboval. Poté, co jsem se znovu připojil k mužstvu a několik posledních dní si zatrénoval, se cítím dobře. Doteď jsme měli pár týdnů, a protože můžu také hrát, věnoval jsem se přípravě a tréninku, takže budu připraven zasáhnout do hry, pokud to bude potřeba. Je důležité, že trénuji správně a z těchto tréninků pak budu moci těžit na hřišti. Měl jsem dlouhou dobu na to, abych popřemýšlel o tom, že budu muset první dvě utkání vynechat. Je to zklamání, ale je to něco, čím jsem se zabýval.  Už se těším na první zápasy mých spoluhráčů a doufejme, že budeme moci z jejich výsledků těžit,“ uvedl Rooney, jenž je vděčný novému manažerovi Anglie, že jej na Euro 2012 nominoval a počítá s ním, ačkoliv musel některé věci přehlédnout.

 

„Pokud chybíte v prvních dvou utkáních, pak nikdy nevíte, jestli budete součástí plánů nového manažera, nebo zda bude ten vsázet pouze na hráče, kteří mu budou k dispozici od začátku turnaje. Proto bylo příjemné slyšet, že se mnou na každý pád počítá a já jsem se tedy začal připravovat, abych byl v co nejlepší kondici.“

 

 

Rooney se také vyjádřil k šancím Anglie evropský šampionát vyhrát, jelikož ta, mimo jiné i díky změně trenéra, rozhodně není velkým favoritem a očekávání jsou nižší, než tomu bylo v minulosti.

 

„Každý ví, že máme těžkou skupinu. V naší skupině jsou samí těžcí soupeři, ačkoliv myslím si, že každá skupina je těžká. Musíme se zaměřit na každý zápas zvlášť, tak jak budou postupně následovat a doufejme, že získáme takový počet bodů, který bude stačit k postupu ze skupiny, a dostaneme se do osmifinále. Máme v týmu mnoho mladých hráčů, což je skvělé. Je nádhera vidět to množství energie a svěžesti. Doufejme, že nám to může pomoct.“

 

Závěrem se Rooney ještě vyjádřil na adresu současného trenéra Albionu Roye Hodgsona. Ten byl jmenován do funkce 1. května a převzal tak rozdělanou práci Fábia Capella, který se trochu překvapivě rozhodl předčasně ukončit své angažmá na lavičce národního týmu, který tak nakonec cesty nedovedl. Italský kouč měl u týmu skončit až po Euru, avšak po incidentu Johna Terryho, který rasistickými výrazy napadl Antona Ferdinanda a byla mu odebrána kapitánská páska, se Capello po neshodách s anglickou fotbalovou asociací rozhodl 8. února letošního roku s okamžitou platností rezignovat na svou pozici. Jeho plnohodnotným nástupcem se stal Roy Hodgson, který se v týmu rychle usadil a hodlá s ním na Euru uspět.

 

„Jsem tu teprve pár dní, ale je vidět, že chce skrze nás naplnit své poselství. Na tréninkovém hřišti pečlivě dbá a dohlíží na každou fázi přípravy a na každém z tréninků nevynechá jedinou minutu. Je skvělé mít ho na hřišti a poukazovat na věci, které možná budeme jako tým potřebovat,“ zakončil Wayne Rooney.

 

 

Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!