Review sezóny 2011/12: August

Sezóna 2011/12 sa skončila a dá sa povedať, že pre fanúšikov Manchestru United nebola práve najúspešnejšou. Tak, ako každý rok, aj teraz Vám prinášame review sezóny, v ktorom si rozoberieme celú sezónu krok po kroku. Tentokrát si rozoberieme mesiac august…

Manchester United, tak ako vždy, aj pred touto sezónou nakupoval posily s rozvahou. Do tímu prišiel Ashley Young, ktorý hájil dres Aston Villy. Pre niekoho šok, pre iného príjemné prekvapenie. Tak by sa dal popísať prestup Phila Jones, ktorý učaroval Sira Alexa natoľko, že ho bez problémov kúpil aj za necelých 20 miliónov libier. Poslednou veľkou posilou bol mladučký brankár David de Gea z Atletica Madrid.

Čo sa týkalo odchodov, fanúšikovia United boli svedkami odchodov Scholesa, ktorý sa však v priebehu sezóny vrátil a Edwina van der Sara, ktorý povesil rukavice na klinec. Do Sunderlandu odišli John O´Shea a Wes Brown. Posledným hráčom, ktorý z Old Trafford odišiel, bol Owen Hargreaves, ktorý prestúpil na Etihad Stadium.

Community Shield: Manchester City Manchester United 2:3

REVIEW, HODNOTENIE, DOWNLOAD, VIDEOREVIEW

Svoj prvý zápas zverenci Sira Alexa odohrali proti Manchestru City v rámci Community Shield. Bol to zápas plný emócií, ktorý napokon skončil výsledkom 3:2 pre Manchester United. V prvom polčase sa presadili čisto len hráči City a až po vystriedaní Cleverleyho miesto Carricka, sa na hru United dalo pozerať.

Na začiatku druhého polčasu strelil kontaktný gól Smalling, o pár minút neskôr sa blyskla akcia na jeden dotyk, na ktorej konci bol Nani. A poslednú bodku za zápasom dal Nani v nadstavenom čase, keď Vincent Kompany neodhadol situáciu. Manchester United tak získal v tejto sezóne svoju prvú trofej a ako sa neskôr zistilo, aj poslednú.

Premier League: West Bromwich Albion  Manchester United 1:2

REVIEWHODNOTENIEDOWNLOADVIDEOREVIEW

Týmto začala pre United nová sezóna Premier League. Už od začiatku zápasu dominovali hráči United, z čoho pramenil gól Rooneyho z 13. minúty. Avšak, pred koncom prvého polčasu vyrovnal Shane Long po „obyčajnej“ strele, ktorú však David de Gea podcenil. Po tomto góle nezostali potichu na štadióne len fanúšikovia United, ale aj samotní hráči na ihrisku pocítili nervozitu, pričom obrancovia West Brom veľmi dobre bránili. A aby nestačil gól do šatne, začiatkom druhého polčasu sa zranili obaja stopéri United – Nemanja Vidič a Rio Ferdinand.

Nemanja sa dal do poriadku, ale neskôr sa ukázalo, že jeho zranenie bolo vážnejšie a v zápase Ligy Majstrov sa zranil do konca sezóny. Rio sa dal po pár týždňoch dohromady a na jeho známe zdravotné problémy odohral veľké množstvo zápasov. Desať minút pred koncom zobral všetko do svojich „nôh“ Ashley Young, ktorý potiahol útok z ľavej strany a vystrelil, loptu si však do vlastnej siete ztečoval Reid. Fanúšikovia tak mohli oslavovať prvé 3 body v sezóne. V zápase sa objavili aj nové posily Phil Jones, ktorý striedal zraneného Vidiča a svoj prvý ligový debut si odbil aj David de Gea, ktorý si ale svoj vôbec prvý zápas v drese United odbil už v zápase proti City. Jonny Evans si proti tomuto súperovi zapísal svoj stý štart za United.

Premier League: Manchester United  Tottenham Spurs 3:0

Odchod Paula Scholesa do dôchodku, umožnil Tomu Cleverleymu možnosť presadiť sa do základnej zostavy. A popravde, šance sa chytil doslova. V zápase proti City v rámci Community Shield ukázal svoje kvality. A znova to potvrdil aj v zápase proti Spurs na Old Trafford, kde s Andersonom vytvorili výbornú dvojicu. Rovnako sa svojej šance chytil aj Danny Welbeck, ktorý rok predtým hrával za Sunderland.

Do zápasu nastúpila najsilnejšia možná zostava – Smalling – Jones –  Evans – Evra, v bráne de Gea, na krídlach Nani s Youngom. V útoku Rooney spolu s Welbeckom, ktorý svoj výborný výkon korunoval gólom. Svoj podiel na dôležitej výhre mal aj Anderson a už spomínaný Cleverley. Tento zápas bol v mnohých médiách popisovaný ako jeden z najlepších útočných výkonov United za posledných niekoľko rokov. Mladý brankár de Gea si tak mohol odniesť svoje prvé čisté konto v drese Diablov.

Premier League: Manchester United  Arsenal 8:2

Ako bolo jasné už zo začiatku sezóny, Arsenal príliš dobre nezačal a tápal na dne tabuľky. Avšak, nikto nečakal, že zápas bude mať taký priebeh, aký mal. Mladým hráčmi, ktorí nastúpili do zápasu, nikto neveril, že dokážu proti skúsenému resp. mladému tímu Arsenalu streliť osem gólov. Iným robili vrásky na čele zranenia Vidiča a Ferdinanda. Do zápasu nastúpila taká istá zostava ako proti Spurs.

Už po 20. minútach otvoril skóre Welbeck a ešte do prestávky upravili skóre Young a Rooney. Rooney neskôr skompletizoval hattrick a ďalší famózny gól strelil Young a po jednom góle ešte pridal Nani a Park. O dominancií United v zápase hovoria aj štatistiky. Držanie lopty 61% ku 39% alebo počet striel 24:15. Výborný výkon predviedol aj David de Gea, ktorý chytil Persiemu penaltu a v druhom polčase aj ďalšie tutovky. V tomto zápase prekonal Rooney 150 gólovú hranicu. Bol to zápas, ktorý sa zapísal do histórie oboch tímov, bohužiaľ, pre Arsenal nie v príliš dobrom svetle.

Gól mesiaca:

Youngov gól proti Arsenalu. Bol to druhý gól United v zápase a Youngov prvý gól v drese United v sezóne. Evra nakopol loptu na Rooneyho, ktorý nacentroval do pokutového územia, kde však bol Francis Coquelin, ktorý však nedôrazne odhlavičkoval loptu, ktorá sa dostala k Youngovi a ten prekrásnou strelou rozprášil pavučiny v pravom hornom rohu brány. Možno to bol gól, ktorý možno označiť za jeho najkrajší v kariére.

Hráč mesiaca:

Wayne Rooney. Rooney počas augusta strelil päť gólov. Gól strelil v každom zápase, ale najlepší výkon podal proti Arsenalu, ktorému strelil hneď tri. Skrátka, Rooney bol počas mesiaca k nezastaveniu a právom toto ocenenia získal.