24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Giggs chválí podporu a trpělivost fanoušků

Velezkušený záložník Ryan Giggs vyjádřil svůj obdiv nad novou generací Manchesteru United a zároveň poděkoval fanouškům za jejich podporu zejména těm, kteří do týmu přišli před začátkem uplynulé sezóny.

 

Velšský čaroděj chápe, že pro hráče, kteří se snaží prosadit se na Old Trafford, může být život mnohdy náročný, ale ze strany fanoušků cítí, že jejich úžasná podpora a trpělivost, kterou vyjádřili hráčům jako Danny Welbeck, Tom Cleverley, David de Gea, Ashley Young a Phil Jones, má na výkonnost těchto hráčů velký vliv, především pak ve chvílích, kdy se tito hráči nacházejí pod úrovní svého výchozího standardu.

 

Giggs může v tomto ohledu mluvit z vlastní zkušenosti poté, co Rudým ďáblům unikl v sezóně 1991/1992 ligový titul také jen o vlásek na úkor Leedsu United. Pro Giggse to tehdy byla první ostrá sezóna v červeném dresu, která následně nastartovala celý tým ke kýženému návratu na vrchol po dlouhých 26 letech. Ryan věří, že pro mladé Rudé ďábly dnešních United bude letošní „neúspěch“ podobnou vzpruhou a napřesrok se jim podaří vrátit trofej tam, kam patří.

 

„Pro hráče, kteří v klubu působí již delší čas, bylo skvělé sledovat nové tváře a mladíky, kteří se zde rychle usadili a vedli si výborně. Já sám dobře vím, jak těžké to může někdy pro mladého hráče být, když sem přijde. Když se ale daří celému týmu a vše jde, jak má, pak je to skvělé a všechno je rázem daleko snazší i pro nováčky. Pokud vás však postihne pokles formy, je to naopak právě pro mladé hráče obtížnější, jelikož ti potřebují najít znovu pevnou půdu pod nohama. Byl jsem skutečně ohromen přizpůsobením se a vyrovnaností všech mladých hráčů a těch, kteří podepsali smlouvu minulé léto.“

 

Podporu fanoušků ocenili nejen samotní hráči, ale i celé vedení Red Devils. Jejich přízeň je důležitým faktorem pro zisk trofejí a jedním ze základů úspěchu Manchesteru United, který již nyní shromažďuje síly, aby za rok opět zaútočil na příčky nejvyšší a sesadil z nich své letošní přemožitele.

 

„Fanoušci byli skvělí. Podporovali nás po celou sezónu. Nesmírně oceňujeme jejich podporu, kterou nám vyjádřili, zvláště pak našim mladým hráčů, kteří přišli. Fanoušci uznávají mladíky, kteří se snaží prosadit se a ukázat, že mají na to, hrát za tento klub. Fanouškovská podpora mladých hráčů, byla opravdu vynikající.  Podpora našich příznivců je vždycky důležitá – pokud hrajeme na Old Trafford, tak s jejich pomocí můžeme dávat góly mnohem snadněji, jako by byli s námi přímo na hřišti a pomáhali nám dostat míč do sítě. A přesně tohle budou pochopitelně dělat i v příštím ročníku.“

 

Vše se zdálo být před posledním kolem Premier League už rozhodnuté, avšak nakonec z toho byl po několika nečekaných zápletkách neuvěřitelně napínavý a dramatický závěr sezóny 2011/2012. A právě Ryan Giggs je z tohoto důvodu o to více odhodlán, rozšířit svou sbírku získaných ligových trofejí na 13 a pohár pro mistra Anglie vrátit opět do červené poloviny Manchesteru.

 

„Je to pokaždé hrozně těžké, když máte něco na dosah ruky. Prohrát s City, nebo spíše způsob, jakým jsme prohráli, je vždycky těžké přijmout. Nicméně my jsme už před tím čelili několika zklamáním a vždy jsme se dokázali vrátit zpět, a to je přesně to, co musíme nyní udělat znovu. V průběhu mnoha minulých let, jsme dosáhli na spoustu vrcholů a zaznamenali mnoho úspěchů. Musíte to brát s nadhledem a za rok se vrátit ještě větší a lepší,“ zakončil legendární Ryan Giggs, který je připraven pomoct týmu vrátit titul na Old Trafford i v příští sezóně.

 

 

Zdroj: manutd.com

.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!