25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Roy Keane: „United nikdy neodepisujte“

Roy Keane varuje Manchester City i všechny další soupeře, že pokud odepíšou United v čele se Fergusonem, krutě se jim to vymstí. Zároveň zmínil vyrovnanost boje United a Citizens o ligovou trofej, o jejímž vítězi nebylo jasno do poslední chvíle.

Bývalý kapitán Rudých ďáblů řekl, že City se po zásluze stali ligovými mistry, ale očekává, že se United do příští sezóny vrátí ještě silnější, a že Boss Sir Alex Ferguson u mužstva ještě nějaký ten rok zůstane. Vyjádřil se také k průběhu zápasů oné dramatické neděle, kdy se o vítězi Premier League rozhodovalo do posledních vteřin.

 

„Nikdy neodepisujte United. Nikdy o United nepochybujte. United se vždycky dokážou oklepat a vrátit se zpět. To je vlastnost, kterou má tento klub vrozenou. Oni přes léto pravděpodobně koupí jednoho nebo o dva hráče, což by ale zřejmě udělali i tehdy, kdyby ligu vyhráli, a to je pro lidi s Manchesteru vzrušující. S tím, co se dělo minulou neděli, pro ně muselo být velmi těžké se vypořádat a smířit, ale myslím si, že fanoušci United si budou nyní užívat podobné výzvy, protože takové zápasy budou o to vypjatější a vyrovnanější.“

 

Sir Alex Ferguson oslavil 31. prosince své kulaté 70. narozeniny, ale Keane věří, že výzva sebrat City titul, bude velkou inspirací pro tohoto zkušeného manažera, který bude za rok znovu usilovat o další velký úspěch. Legenda Red Devils připomíná, že v minulosti se mu dařilo těmto výzvám úspěšně čelit a všechny velké soupeře dokázal z trůnu po čase sesadit a Keane se domnívá, že ani tentokrát tomu nebude jinak.

 

„Když jste manažerem na nejvyšší úrovni, výzvy vás vždy nasměrují takovým způsobem, že vás zavedou do bojů o to, abyste se dostali na ještě větší úroveň. A United na podobné výzvy vždy dokážou odpovědět. Když se vrátíme o několik let zpět, kdy se titul podařilo i s velkou dávkou štěstí vyhrát Blackburnu nebo Arsenal a podívejte se na ně, oni jsou již sedm let bez jakékoliv trofeje. Chelsea, která se nyní trochu vrací zpět. Liverpool, podívejte na ně, kde teď jsou. United si prostě užívají takovéhle výzvy a vy to můžete vidět v jejich očích.“

„Lidé, kteří je odepisovali před pěti lety, když Chelsea vyhrála boj o ligový titul, říkali, že Ferguson skončí, ale on je stále tady a vždy se vrátil silný. Bude se chtít o tuto trofej opět poprat. K tomu, abyste si uvědomili jeho odhodlání, vám postačí, když jej budete poslouchat a pozorovat.  On může klidně pokračovat ještě dalších pět let. Pokud oni [United] vyhrají v příštím roce ligu nebo Ligu mistrů, myslím si, že on [Ferguson] bude pokračovat.“

 

Oběma manchesterským celkům se sice nevydařilo účinkování ve fotbalové Evropě a výraznějších úspěchu nedosáhli ani v Carling Cupu a FA Cupu, v lize však mezi sebou svedli velmi vyrovnaný boj, který se rozhodoval až v posledních minutách celé sezóny. Obrovské drama nakonec přeci jen dopadlo podle očekávání a Citizens, se díky lepšímu rozdílu skóre stali mistrem premier League. Co na to řekl Roy Keane?

 

„Poslyšte, sice byli velmi zklamaní z účasti v Evropě i v pohárech, ale oni vyhráli ligu pouze díky lepšímu gólovému rozdílu a všichni najednou říkají, jak jsou Man City úžasní. To celé jen díky gólovému rozdílu. Na této úrovni je tam opravdu tenká hranice,“ uvedl věčný rebel, který se se Sirem Alexem sice nemá příliš v lásce, avšak v tomto článku mu vyjádřil velký respekt.

 

 

Co si myslíte vy? Dokážou United v příští sezóně sesadit Citizens z trůnu?

 

Zdroj: menmedia.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!