23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Solskjaer jako manažer Aston Villy?

Legendární útočník United Ole Gunnar Solskjaer začal být v médiích spojován s volným postem manažera Aston Villy poté, co birminghamský celek 14. května propustil ze svých služeb Skota Alexe McLeische.

39letý Solskjaer, současný trenér norského týmu FK Molde, se během své krátké manažerské kariéry zapsal zlatým písmem do historie tohoto klubu, kde v letech 1994-1996 působil jako hráč, než následně přestoupil do Manchesteru United. Na Old Trafford se pak „zabiják s dětskou tváří“ stal nezapomenutelnou legendou a Ďáblům pomohl k dosažení mimořádných úspěchů, mimo jiné svými 126 góly v rudém dresu. Po ukončení své aktivní hráčské kariéry pokračoval ve spolupráci s United, kde mu byla svěřena pozice trenéra rezervy. Zde dosáhl rovněž úctyhodných úspěchů a velkou měrou se podílel na rozvoji talentovaných mladíků.

 

Na podzim roku 2010 ovšem přišla lákavá nabídka od jeho bývalého klubu, kterou se nakonec rozhodl přijmout. A tak se 9. listopadu dohodl s vedením norského celku na čtyřleté smlouvě a stal se plnohodnotným trenérem. Tento přesun učinil v jeho začínající trenérské kariéře velký krok vpřed a pro FK Molde zároveň znamenal obrovský úspěch.

 

Molde skončilo v sezóně před Solskjaerovým příchodem na jedenácté příčce v tabulce z celkových 16ti celků. Ole ovšem dokázal průměrný tým během své první sezóny v norské lize pozvednout, stmelit a dovést k senzačnímu titulu, který byl navíc prvním v jeho stoleté historii. Obrovský úspěch vzbudil ve fotbalovém světě velký ohlas a není sporu o tom, že byl předzvěstí toho, jak velké jsou Ole Gunnarovy trenérské schopnosti.

 

Právě Ole je totiž v očích mnoha fanoušků v budoucnosti pasován na pozici manažera Manchesteru United a za možného nástupce Sira Alexe Fergusona, zvláště když on sám prohlásil, že je jeho snem vrátit se někdy zpět na Old Trafford.

 

Sympatický a vždy skromný Ole po zisku titulu s Molde řekl k tématu ohledně svého působení na lavičce United:

 

Myslím, že by mě nikdo ještě před rokem nespojoval jako možného nástupce, tím jsem si jist. Nemyslím si, že jeden úspěšný rok v Molde mi dává právo na to myslet si, že bych se jednou mohl stát manažerem Manchesteru United. Ale každý může snít.“

 

I když byl jeho titul v norské lize velkým úspěchem a sám Ferguson mu pogratuloval a vyjádřil svou velkou radost práce svého bývalého svěřence, zároveň dodal, že by se na něho nemělo spěchat a Solskjaer by měl nejprve nasbírat více zkušeností. Poznamenal však také, že je docela dobře možné, že se do Anglie jednoho dne vrátí, jelikož si je dobře vědom Soskjaerova trenérského potenciálu.

„Ole myslel na svou budoucnost po hráčské kariéře téměř pořád. Takže už od útlého věku se připravoval na svou budoucí práci, kterou již nyní vykonává. Tím pádem má mnohem větší šanci k úspěchu než ostatní. Byl vždy jeden z těch profesionálů, kteří si berou k srdci každou poznámku o trénincích a herních taktikách. Má bezpochyby obrovskou vnitřní odolnost a navíc je to člověk s výborným vystupováním,“ prohlásil v lednu Sir Alex Ferguson.

 

A právě jeho návrat do Anglie je nyní velkým tématem posledních dní. Po nepovedené sezóně Aston Villy, byl z klubu po 11 měsících vyhozen manažer Alex McLeish a mezi aspiranty na uvolněnou pozici figuruje podle mediálních zpráv také Solskjaer, za kterým údajně přiletěl soukromým letadlem sám majitel Aston Villy Randy Lerner přímo do Kristiansandu, aby si s ním o celé věci pohovořil.

 

Podle posledních informací to začíná s tímto případným přesunem vypadat docela reálně. Ole Gunnar Solskjaer totiž v pátek ráno nebyl přítomen na tréninku svého dosavadního mužstva, a Molde se navíc netajilo tím, že o něho Villans projevily zájem.

.

„Molde FK si je vědomé zájmu ze strany Aston Villy, která s ním je v kontaktu a probíhají mezi nimi jednání.“

 

Asi nejideálnějším scénářem by bylo, kdyby Solskjaer zůstal v Molde i nadále a v klubu, jenž se po devíti odehraných zápasech aktuálně nachází na druhém místě v tabulce, a který má pro příští sezónu zajištěnou účast ve druhém předkole Ligy mistrů, sbíral další cenné zkušenosti. Jeho dosavadní práce v Norsku je pro zatím skvělá a se svými kolegy, které si s sebou do nového působiště přivedl právě z United, bude chtít jistě zamířit ještě výš. A tak není třeba nic uspěchat. I když třeba by mu přechod k  Villans vyšel, začal by i s tímto týmem sbírat úspěchy a brána do United by se mu o to více pootevřela, ale kdo ví, jak to nakonec bude?

 

Pro zatím zůstává Solskjaer v norském FK Molde, v zemi, která je domov nejen pro něho, ale i pro jeho manželku a celou rodinu, která s ním žije ve městě Kristiansand.

.
Další čerstvé informace se Vám budeme snažit poskytnout co nejdříve.

Jaký je Váš názor na tohle téma? Usedne Ole na lavičku Villans? A dokážete si v budoucnosti Solskjaera představit v roli manažera Manchesteru United?

 

zdroj: goal.com, therepublikofmancunia.com, bbc.uk.com

.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!