Rezerva vyhrala Senior Cup

Presné zásahy Willa Keana a Luka Giverina zaistili mladým diablom pohodlné víťazstvo a zakončili tak úspešnú sezónu pod vedením Warrena Joyca.

United si udržali už piate čisté konto v rade a získali druhú trofej v priebehu niekoľkých týždňov potom, čo vyhrali národnú cenu po porážke Aston Villy na penalty.

Naši hráči boli v prvom polčase podstatne lepším tímom, keď sa o skórovanie gólu snažil najmä Robbie Brady. Mladý Ír vystrelil prudkú strelu po akcii s Willom Keanom, ktorej predchádzala krížna prihrávka od Davida Petrucciho. Po faule Denisa Suaréza priamy kop v podaní Bradyho donútil vytiahnuť pekný zákrok Eirika Johansena, ktorý vytlačil strelu nad bránu.

Nebolo preto prekvapením, že United v 27. minúte otvorili skóre. Petrucci prihral loptu Willovi Keanovi a jeho strelu popod brankára Johansena dostal United do vedenia.

Diabli hrozili aj v druhom polčase. Najskôr volejom Lingarda, a potom prišla šanca zvýšiť vedenie na 2:0, ale Paul Pogba vystrelil iba do nôh Johansenovi. Ďalšiu šancu zvýšiť mal Ezekiel Fryers, no jeho hlavička minula bránu.

Strelecké šťastie akoby nedoprialo dať United druhý gól a zvýšiť tak vedenie. Amos si udržal pokoj a pohodlne vychytal priamy kop Denisa Suareza po škaredom zákroku Fryersa.

Tesne pred začiatkom nadstaveného času prišiel na ihrisko Giverin, ktorý striedal Vermijla. Ten len pár minút po svojom príchode unikol obrancom City a vstrelil druhý gól United a oslavy na ihrisku sa mohli začať.

Zostava United: Amos; Vermijl (Giverin 89), Keane, Wootton, Fryers; Brady (Fornasier 82), Tunnicliffe, Pogba, Petrucci (Thorpe 70), Lingard; W.Keane.