22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Evra: Tato sezóna byla nejtěžší ze všech

Nervy drásající konec letošní sezóny nepřekvapil kapitána United Patrice Evru ani trochu. Ve skutečnosti to bylo jediné logické zakončení sezóny, která byla jako jízda na horské dráze a pro francouzkého reprezentanta byla nejtěžší sezónou vůbec. 

 

„Bylo zde hodně těžkých momentů. Před zápasem proti Manchesteru City v říjnu mi volal táta, že jsem přišel o bratra. Neexistuje nic těžšího, než dozvědět se takovouto zprávu těsně před zápasem. A pak tu také byl ten incident s Luisem Suarézem. Vím, že takto by hráč klubu, jakým je Manchester United, po neúspěchu mluvit neměl. Zní to, jako bych hledal výmluvu, ale je to pravda. Nechci nikomu lhát. Tento ročník byl opravdu velice těžký.“

 

Incident se Suarézem byl pro Evru velice rozčilující. Suaréz údajně urážel Evru během vzájemného zápasu na Anfieldu. FA nakonec shledala Suaréze vinným a dala mu zákaz startu v 8 zápasech. Celý proces se však táhl přes 2 měsíce a tak byla Evrova důvěryhodnost podrobena řádnému testu.

 

Při další návštěvě Anfieldu, v rámci 4. kola FA Cupu, se musel Evra vyrovnat s pískotem od domácích fanoušků, který trval celých 90 minut. Když poté Liverpool přijel na Old Trafford k ligovému zápasu, 5 dní poté co Suarézovi vypršel osmizápasový trest, měl incident pokračování, když uruguayský fotbalista odmítl našemu kapitánovi potřást rukou.

„Byl to velmi těžký zápas. I pro mou rodinu. Bylo to opravdu, opravdu náročné. Myslím, že ještě nikdy jsem se necítil více pod tlakem. A všechno jen kvůli potřesení ruky. I pro mě to bylo hodně složité, rozhodnout se před zápasem, jestli mu vůbec podám ruku. Mnoho lidí by o tom ani na sekundu nepřemýšlelo. Já jsem to zkusil a on odmítl. Říkal jsem si: „Co se to děje?“. Ale nemohl jsem z toho být rozzlobený. Ale jeho první zákrok na Ria Ferdinanda(směje se). Kdybych se tehdy dostal k Suarézovi, tak bych okamžitě dostal červenou a šel pod sprchy.“ vzpomíná Patrice Evra na jeden z nejtěžších momentů jeho kariéry.

 

Duel, který je vždy vypjatý od úvodního hvizdu, se stal ještě nepříjemnější po Suarézově odmítnutí podat ruku, které mu Evra na konci zápasu oplatil, když divoce oslavoval vítězství svého týmu těsně vedle odcházejícího Luise Suaréze. Liverpoolští hráči začli okamžitě protestovat u rozhodčího a všechno museli nakonec uklidňovat pořadatelé.

 

Sir Alex Ferguson se po zápase vyjádřil, že to Evra neměl dělat. Evra však odhalil, že jeho oslavy byly pouze výlevem emocí

„Lidé si myslí, že moje oslavy na konci zápasu byli proto, že mě Suaréz urazil. Ale bylo v tom mnohem víc. Konečně jsem mohl říct „díky“ svým spoluhráčům. Vím, že jsme v tom zápase hráli za tým. Ale pro mě to bylo i osobní vítězství. Proto ta oslava. Osobní věci, kterými jsem si musel tento rok projít, byly opravdu složité. Ale snažil jsem se jen hrát dál. V životě získáváte jak dobré, tak špatné zkušenosti. Nejdůležitější je, jak na ně reagujete. Myslím, že jsem je vzal dobře, a proto jsem na sebe pyšný. Lidé mě mohou kritizovat a říkat si o mě co chtějí, ale teď jsem silnější než kdy jindy. Letošní sezóna byla opravdová výzva.“

 

Evra hovořil s manutd.com, BBC Radio Manchester a Press Association


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!