United porazili výběr fotbalistů irské ligy 4:1

Manchester United včera večer porazil výběr irské fotbalové ligy v Belfastu 4:1. Zápas se hrál jako pocta bývalému brankáři United Harrymu Greggovi.

79letý severoirský bývalý brankář Harry Gregg v Manchesteru United působil v letech 1957 až 1966, během kterých za Rudé ďábly odchytal 247 utkání. V roce 1958 měl to štěstí oproti některým hráčům United a přežil leteckou katastrofu v Mnichově.

Sir Alex Ferguson poslal do utkání proti výběru fotbalistů z irské ligy silnou sestavu, což určitě kvitovalo 14,098 fanoušků, kteří do Windsor Parku zavítali. Kapitánskou pásku dostal obránce Jonny Evans.

Manchester United se mohl dostat v tomto utkání dostat do vedení už v 7. minutě, nicméně Naniho branka nemohla být kvůli ofsajdu po právu uznána. Hned v zápětí mohl na druhé straně po nepřesné přihrávce Phila Jonese otevřít skóre Chris Morrow, který nakonec poslal míč nad břevno branky, kterou hájil Anders Lindegaard. V 18. minutě Michael Owen po skvělé přihrávce spálil obrovskou šanci, když těsně před brankářem mířil vedle levé tyče. Asistent rozhodčího sice odmával ofsajdu, tentokrát ale nesprávně.

V 20. minutě se diváci v Belfastu dočkali první branky. Patrice Evra si s Michaelem Owenem skvěle narazil a francouzský obránce tváří v tvář brankáři Alanu Blayney nezaváhal – 0:1. Oba týmy se fotbalem bavily, bohužel do konce poločasu už žádná branka nepadla. Do druhého poločasu naskočil mladý obránce Luke Giverin, který v sestavě United nahradil střelce první branky Patrice Evru. Výběru irské ligy se podařilo vyrovnat pár minut po začátku druhého poločasu, konkrétně v 48. minutě. Lindegaard nejprve sice vyrazil nebezpečnou střelu Howarda Beverlanda, na hlavičku Scannela už byl ale krátký – 1:1.

Manchester United se dostal zpátky do vedení v 58. minutě. Ashley Young se střelecky prosadil z přímého kopu z hranice pokutového území – 1:2. O pět minut později United navýšili své vedení o dvě branky. Craig Redman v pokutovém území fauloval Toma Cleverleyho a nařízenou penaltu bez problémů proměnil střídající kanonýr Wayne Rooney, když poslal brankáře na opačnou stranu – 1:3.

Na posledních dvacet minut utkání se dostal na hřiště další z mladíků United – italský obránce Michele Fornasier. Konečnou podobu výsledku dal Ashley Young, který využil skvělé práce a přihrávky Park Ji-Sunga – 1:4. Utkání tak skončilo vítězstvím Manchesteru United 4:1, což potěšilo fanoušky na stadionu složené především z irských a severoirských fanoušků Manchesteru United.

48. Scannell – 58. a 87. Young, 20. Evra, 64. Rooney (pen.)