03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

De Laet a James přestupují k „Liškám“

Ritchie De Laet a Matty James přestupují z Manchesteru United do Leicesteru City.

 

23letý belgický obránce Ritchie De Laet a o tři roky mladší anglický záložník Matty James přestupují do anglického fotbalového celku Leicester City, kde oba podepsali tříletou smlouvu do roku 2015. Manažer Leicesteru Nigel Pearson prozradil, že klub tyto dva hráče sledoval už delší dobu a je spokojen, že se vedení podařilo tyto dva fotbalisty získat.

 

„Oba hráči jsou hladoví po úspěchu, jsou mladí, chtějí vyhrávat a mají zkušenosti s Championship. Pro náš klub budou přínosem,“ řekl Pearson.

 

Oba fotbalisté odcházejí z Old Trafford po nepříliš povedené sezoně. Belgický obránce De Laet měl v této sezoně hostovat v týmu Premier League Norwich City, nicméně v lednu se i kvůli zranění vrátil zpátky do Manchesteru, když za Norwich odkopal pouze sedm utkání. Zbytek sezony pak strávil v rezervním týmu United. Matty James pak po většinu sezony laboroval se zraněním a v rezervním dresu odehrál pod vedením Warrena Joyce pouze pět utkání.

 

De Laet do Manchesteru United přišel v lednu 2009 ze Stoke City. Během tří a půl rok strávených na Old Trafford odehrál v prvním týmu Rudých ďáblů pouze šest utkání, většinou působil na hostování v jiných klubech – Sheffield United, Preston, Portsmouth a jako poslední již zmíněný Norwich. Rezervnímu týmu nicméně pomohl kvalitními výkony k zisku ligového titulu.

 

Matty James je produktem mládežnické akademie Red Devils a pravidelně reprezentoval mládežnické výběry anglické reprezentace. V roce 2009 dokonce vedl tým Anglie do 19ti let na ME jako kapitán. Kvůli častým zraněním se ale nikdy nepodíval do prvního týmu Manchesteru United. Nadaný záložník snad bude mít větší štěstí během svého působení na King Power Stadium.

 

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!