24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Player of the Year Awards

Včera večer se na Old Trafford udílela ocenění pro nejlepší hráče Manchesteru United v této sezoně.

 

Ocenění Jimmy Murphy Young Player of the Year udílené pro nejlepšího mladíka v dresu Manchesteru United pro tuto sezonu získal norský záložník Mats Daehli. Pro 17letého mladíka to byla vůbec první sezona v dresu Manchesteru United a byla pro něj velmi úspěšná. S týmem United do 18ti let se probojoval až do semifinále FA Youth Cupu a do finále Aegon Future Cupu. Díky skvělým výkonům Mats Daehli odehrál také několik utkání za rezervní tým Rudých ďáblů.

 

„Jsem velmi hrdý. Sezona nám vyšla dobře, zvláště pak v FA Youth Cupu. Všichni se tady o mě dobře starají, usadil jsem se tady a snad budu pokračovat v dobrých výkonech,“ řekl Mats Dahli na pondělním galavečeru při přebírání ceny pro nejlepšího mladého hráče, kterou v minulosti získali také například Ryan Giggs, Paul Scholes nebo Danny Welbeck.

 

Cenu Reserve Player of the Year, udělovanou pro nejlepšího hráče rezervního týmu Manchesteru United, získal v tomto roce anglický obránce Michael Keane. 19letý obránce s velkým náskokem porazil druhého Jesse Lingarda a třetího Larnella Cole. Michael Keane v této sezoně pravidelně nastupoval ve středu obrany rezervního týmu, kterému pomohl k zisku ligového titulu. Keane se díky skvělým výkonům v této sezoně dočkal i debutu v prvním týmu United v pohárovém utkání proti Aldershotu.

 

„Jsem překvapen, ale zároveň jsem velmi šťastný, že jsem získal tuto cenu. Cením si toho o to více, že hlasují fanoušci, kteří vás sledují celou sezonu. Nyní doufám, že se s prvním týmem zúčastním předsezonní přípravy a pokud půjde vše dobře, tak bych mohl odejít někde na hostování, popřípadě bych mohl zůstat v týmu. Bude záležet na Siru Alexi Fergusonovi,“ řekl Keane pro MUTV.

 

Cenu Manchester United Players‘ Player of the Year, v které hlasují samotní hráči Manchesteru United, získal ekvádorský záložník Antonio Valencia.

 

„Jsem velmi rád, že mám tak velkou podporu svých spoluhráčů a že mi věří. Začátek sezony byl náročný, s týmem jsem neabsolvoval předsezonní přípravu, ale jakmile jsem nabral fyzickou kondici a dostal se zpátky do týmu, tak jsme jako tým předváděli skvělé výkony,“ řekl Antonio Valencia.

 

Krajní záložník Manchesteru United Antonio Valencia získal rovněž cenu Sir Matt Busby Player of the Year, v které hlasují fanoušci anglického klubu. Ti zvolili jako nejlepšího hráče nedávno skončené sezony právě Valenciu. Od fanoušků získal celkem 37% hlasů, na druhém místě skončil Wayne Rooney (24% hlasů) a třetí pak Paul Scholes (12% hlasů).

 

„Těchto cen by se mělo rozdělovat alespoň dvacet, protože každý z mých spoluhráčů by si jednu zasloužil. Chtěl bych jim poděkovat stejně moc, jako fanouškům Manchesteru United doma v Ekvádoru i na celém světě.“

 

Aby toho nebylo málo, získal Antonio Valencia i cenu pro Nejkrásnější branku sezony. Jako nejkrásnější branka v této sezoně byla totiž oceněna ta Antoniova, kterou vstřelil v ligovém utkání proti Blackburnu, které nakonec hráči Red Devils vyhráli 2:0.

 

http://www.youtube.com/watch?v=yqMqlYg6hoE

 

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!