23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Fergie je připraven přijmout výzvu City

Sir Alex Ferguson je připraven zvednout hozenou rukavici od Citizens bez ohledu na to, jak dopadne poslední 38. kolo letošní sezóny Premier League.

 

Boss United si uvědomuje, že City budou v létě opět posilovat svůj kádr za nemalé peníze, což z nich může udělat ještě těžšího soupeře, než jakým doposud jsou a to bude pro Rudé ďábly znamenat v příštím ročníku ještě náročnější zkoušku, zejména pak tehdy, když se městskému rivalovi dnes podaří po 44 letech získat svůj další titul. My si naopak můžeme být jisti tím, že United budou i v následující sezóně usilovat o příčky nejvyšší a bojovat o cenné trofeje. Ferguson si je vědom toho, kde Manchester United tlačí bota a hodlá konkrétní problémy řešit.

 

„Samozřejmě, že City tu budou i nadále. To je jisté. Ale skvělá věc na našem klubu je, že má vrozenou disciplínu, a pokud chcete vyhrát ligu, je to věc, kterou k tomu potřebujete. Myslím si, že v letošním ročníku se to opět potvrdilo. 19 bodů [které na United ztrácí Arsenal] je opravdu velká ztráta a je patrné, že United a Citizens jsou bez debat dva nejlepší celky v této sezóně. City hodlají opět využívat svých financí a určitě budou i během tohoto léta nakupovat nové hráče. Ovšem měli by nakoupit jen tolik hráčů, aby na delší dobu udrželi ve svém týmu rovnováhu a nenarušili tak svůj systém. My máme své vlastní představy o tom, co budeme dělat během tohoto léta a jakou cestou musíme jít. Myslím si, že budeme na jejich výzvu připraveni. Ať už jako letošní vítězové nebo tým, který obsadí druhé místo. My budeme připraveni,“ prohlásil Sir Alex.

 

Ačkoliv manažer Red Devils nechtěl zacházet více do hloubky ohledně tématu, které konkrétní věci bude potřeba zlepšit, připustil, že především obrana nepodávala v této sezóně vyrovnané a ustálené výkony v důsledku zranění některých hráčů, zejména kapitána Vidiče, a pak také díky zapracovávání Davida de Gey do týmu.

 

„Mým největším úkolem v této sezóně bylo, abych byl schopen pro každý zápas vhodně poskládat obrannou čtveřici. Jedním z největších problémů pak také bylo vybírat mladého brankáře, avšak risk byl v tomto případě zisk. A ve chvíli, kdy vedle sebe začali pravidelně hrávat Jonny Evans a Rio Ferdinand, začaly být i naše výsledky vyrovnané. To je skutečný příběh naší sezóny. Víme, jaká výzva nás čeká a my tu výzvu přijímáme. Je důležité, že víme, kde máme problémy, a co je potřeba změnit a to je dobře. Máme tu mnoho mladých hráčů, kteří v tomto ročníku hráli úžasně. Ať už vyhrajeme titul nebo ne, jsme si vědomi toho, co musíme dělat,“ uvedl Fergie, který je připraven postavit se v následujícím ročníku čelem našemu městskému rivalovi.

 

70letý skotský lodivod United se také krátce vyjádřil k dnešním utkáním, které rozhodnou o držiteli letošního titulu. Fergie připomenul svou zkušenost ze svého koučování Aberdeenu, který v roli outsidera porazil v roce 1983 ve finále Evropského poháru španělského giganta Real Madrid a stal se tehdy senzačním vítězem poháru UEFA.

 

Sir Alex Ferguson a Mark McGhee (bývalý útočník Aberdeenu a současný manažer Bristolu Rovers) zvedají nad hlavu Evropský pohár.

 

„Nezbývá nám, než vydat ze sebe to nejlepší a pokusit se vyhrát nás zápas s tím, že budeme doufat v to, že se v zápase, který budou hrát City, stane něco hloupého. Přesně před 29 lety jsem coby trenér Aberdeenu vedl své mužstvo ve finále Evropského poháru proti Realu Madrid s jedenácti hráči, kteří vyrostli v domácí soutěži. To je nyní výzva pro QPR – udělat to samé, co Aberdeen. Všechno však hraje proti nim, jelikož Citizens hrají v úžasné formě. Ale přece jen člověk zůstává člověkem a vy tak nikdy nevíte,“ řekl Ferguson, který nepřestává věřit v zázrak.

 

Zdroj: manutd.com, therepublikofmancunia.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!