Rezerva sa stala majstrom Anglicka!

Po ťažkom zápase v Barclays Premier League rezerv naši zverenci vyhrali nad Aston Villou vo finále play-off tejto súťaže. O víťazovi nakoniec museli rozhodovať až penalty, pretože v riadnom hracom čase sa zápas skončil 0-0.

Väčšina šancí prišla až v druhej tretine hry, no aj tak sa mladí diabli museli uspokojiť už s treťou remízou 0-0, a tak museli prísť na rad penalty, ktoré rozhodli o víťazovi zápasu na Old Trafford. Sam Johnstone  predviedol tri ohromné zákroky, menovite proti Samirovi Carruthersovi, Dannymu Johnsonovi a Courtney Cameronovi. Tieto zákroky mali leví podiel na zisku trofeje. Za United sa trafili Joshua King, ktorý mal kus šťastia, Jesse Lingard a Will Keane.

Prvý polčas bol pre fanúšikov viac sklamaním ako radosťou, keď si oba tímy vytvorili iba minimum šancí. Po faule Nathana Bakera na Willa Keana vo vnútri pokutového územia sa mladý Will dožadoval odpískania pokutového kopu, no rozhodca Neil Swarbrick do píšťalky nepískol.

Strela Michaela Drennana bola vyrazená mimo brány Samom Johnstonom, a tak mohol prísť na rad druhý polčas. Ten bol už otvorenejší a pomohli tomu aj noví hráči na ihrisku Marnick Vermijl a Robbie Brady.

Neprešlo veľa minút a Aston Villa hrozila z priameho kopu, keď strela Garyho Gardnera letela len pár centimetrov od brány.  Gardner mohol skutočne rozhýbať nerozhodný stav zápasu, no po jeho nezdarku sa hráči United zomkli ešte viac a odpovedali výrazným tlakom na súpera.

Po dobrej akcii Jesseho Lingarda a Willa Keana sa Brady dostal do streleckej situácie,no jeho strela išla privysoko. Tunnicliffe a King sa o chvíľu opäť ocitli v šanci, keď Josh Webb urobil chybu v pravej časti pokutového územia, no ani tá gólom neskončila.

V závere zápasu Johnstone vytiahol skvelý zákrok proti hlavičke Gardnera a pri následnej dorážke od niektorého zo záložníkov súpera. V úplne posledných sekundách Lingard skvele preniesol hru na Bradyho a jeho skvelý ťah na bránu bol zastavený najlepším zákrokom noci od Siegrista.

Potom prišla dráma, z ktorej vyšli víťazne diabli najmä zásluhou hrdinského výkonu Johnstona. Teraz sa však už môžu tešiť a vyraziť plnou parou vpred do Manchester Senior Cup proti Manchestru City a tešiť sa na možné ďalšie víťazstvo.

Zostava United: Johnstone; Fornasier (Vermijl 46), M.Keane, Wootton, Fryers; Cole, Thorpe (Brady 50), Tunnicliffe, Petrucci (King 71), Lingard; W.Keane. Nevyužité striedania: Coll, Giverin.