03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Phil Jones: „S první sezonou jsem spokojený“

Obránce Manchesteru United Phil Jones z osobního hlediska hodnotí sezonu 2011/2012 jako velmi vydařenou.

 

Phil Jones přišel do Manchesteru United v létě minulého roku. V 19ti letech jej vůbec nenapadlo, že by mohl v probíhající sezoně odehrát tak důležitou roli. Jones sice byl základním členem anglické reprezentace do 21 let, nicméně musel bojovat s velkou konkurencí v podobě hráčů jako jsou Rio Ferdinand, Nemanja Vidič, Chris Smalling nebo Jonny Evans. Trpělivost se podle všeho vyplatila.

 

Pouze dva hráči United v této sezoně odehráli více utkání než Jones – obránce Patrice Evra a kanonýr Wayne Rooney. Bývalý hráč Blackburnu Rovers si v této sezoně rovněž odbyl premiéru v seniorském reprezentačním dresu Anglie a je jasné, že do budoucna se s hráčem počítá jako s velkou hvězdou.

 

„Vyšlo to opravdu dobře. Pokud by mi někdo před začátkem sezony řekl, že za Manchester United odehraju 40 zápasů, vůbec bych mu nevěřil. Vůbec jsem to nečekal,“ řekl Phil Jones.

 

Část veřejnosti sice předpokládala Jonesův raketový vzestup a právě proto Sir Alex Ferguson Jonese koupil už minulé léto, jelikož o něj stály i další fotbalové klub. Mladý obránce se ale na Old Trafford rychle zabydlel a ihned dostal šanci v základní sestavě Red Devils.

 

„Přechod byl poměrný jednoduchý, jelikož už v Blackburnu jsem se považoval za hráče, kterému vyhovuje hra s míčem na zemi. A právě takový stylem Manchester hraje. Spoluhráči mi také hodně pomohli, takže jsem se tady od začátku cítil velmi dobře.“

 

„Občas si sice položím otázky ve stylu, jestli jsem dost dobrý na to, abych mohl hrát za Manchester United, ale jak jde vidět, manažer mi věří. Možná ke konci sezony přišla v nepravou chvíli zranění a nemohl jsem se dostat do správné fyzické kondice. Jednou jsem hrál a pak zase ne. Nyní se ale cítím dobře. Snad sezonu zakončím v dobrém stylu.“

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!