U18: United 0 – 1 Blackburn

Hráči Manchestru United pod 18 rokov v ťažkom zápase v Carringtone, prehrali vo včerajšom zápase proti potápajúcemu sa Blackburnu Rovers .

Lob ponad brankára od Modoua Chama v 83. Minúte stačil na naše mladé pušky, ktoré tak prehrali už po druhýkrát za posledných päť dní, keď v sobotu prehrali 2 – 1 proti Evertonu. Čo je však dôležitejšie pre Rovers je to, že sa týmto víťazstvom stali víťazmi Premier Academy League, konkrétne skupiny C, kde predbehli Manchester City.

Rovers, ktorí sú vybavení množstvom fyzickej sily mali viac šancí ako zverenci Paula McGuinnessas, keď hráči ako Ryan Edwards, Timothy Payne alebo Bradly Mason-Ware ohrozovali pravidelne Pierluigiho Golliniho. Zo strany United najviac hrozil Sam Byrne, no nebezpečná bola aj hlavička Luka McCulllougha, ktorý naskakoval na roh Joa Rothwella.

Keď ostávalo už iba sedem minút do konca zápasu, aktívny náhradník Cham, ktorý sa prezentoval oči-pútajúcim výkonom prešprintoval obranu a prekonal Golliniho. Cham cítil, že by mal mať penaltu, keď bol zrazený Benom Pearsonom v nadstavenom čase. Domáci sa ešte snažili vyrovnať no Matthew Unwin bravúrne vychytal Gyliana van Velzena, a tak isto aj hlavičku Ashley Fletchera.

Zostava United: Gollini; Grimshaw, Ioannou, McCullough, Blackett; Gorre (Wilkinson 78), Lawrence (Fletcher 68), Pearson, Rothwell, van Velzen; Byrne. Nevyužité striedania: Coll, Hendrie.