Giggs: „Jsme připraveni uspět“

19

Veterán Ryan Giggs přiznává, že hráči Manchesteru United jsou rozrušení z toho, že je jim jejich rival opět dýchá na záda a stále má šanci získat titul, ale zároveň dodává, že United budou chtít ukončit naděje Citizens a v pondělí večer rozhodnout boj o ligovou trofej.

 

 

Ještě před třemi týdny měli Red Devils na svého městského rivala pohodlný náskok osmi bodů a zdálo se, že jim v cestě za titulem už nic nestojí. Jenže United svůj náskok lehkovážně prohospodařili a umožnili tak City dotáhnout se na body tři. Případná výhra Citizens by posunula bleděmodrý tým na první místo, jelikož v jejich prospěch hraje větší počet nastřílených gólů. Nejzkušenější ze zkušených Ryan Giggs má za sebou už 35 startů v derby s městským rivalem a trvá na tom, že Ďáblové jsou si dobře vědomi toho, kolik je v sázce a vědí, že ze sebe musejí vydat to nejlepší. Pro Man Utd.com se Giggs vyjádřil takto.

 

„Těšíme se na tento zápas víc, než na cokoliv jiného. Máme za sebou dlouhý týden plný příprav a jako hráč se prostě chcete dostat na hřiště a zahrát si v tomhle derby. Zkrátka se už nemůžu dočkat pondělního večera. Nepodléháme žádným iluzím. Víme, že to bude těžké utkání, ale stejně tak těžké bude i pro City. Budou na něj nahlížet stejně jako my a budou si dělat velké naděje na vítězství, protože mají dobrý tým a navíc hrají doma. Jenže my jsme Man United, my jsme mistři a budeme chtít ukázat, že si zasloužíme vyhrát ligu.“

 

Sir Alex Ferguson označil tento zápas „jako největší derby ve své kariéře“ a Giggs souhlasí s tím, že zápas s městským rivalem ještě nikdy nebyl důležitější než teď, vzhledem k tomu, že se duel uskuteční v této části sezóny, kdy jsou navíc oba týmy tři kola před koncem stále ve hře o titul. Velšský čaroděj říká, že podstatné je, aby Devils ignorovali tuto napjatou atmosféru a zvyšující se tlak.

 

„Uvědomujeme si velikost zápasu, ale jako hráči United jsme na podobné věci zvyklí. Jak jsem už řekl, musíte se oprostit od celého toho humbuku a rozruchu, které vytvořil okolní svět, tak, jak to děláme po celou sezónu. Jednou lidé řeknou, že City se chystají vyhrát titul a až na druhém místě skončí United…jsme na to zvyklí. Musím se přiznat, že je těžké tohle ignorovat, ale musíte se o to pokusit, zachovávat si profesionalitu a nenechat se přemoct emocemi. Vaším úkolem je dobře si zatrénovat, být připraven na samotný zápas a až přijde pondělí, jít na věc.“

 

 

Zatímco bod by svěřencům Sira Alexe Fergusona bohatě stačil k tomu, aby měli vyvrcholení boje o titul pod kontrolou, Giggs resolutně prohlašuje, že Rudí ďáblové na Etihad Stadium prostě nemohou přijet bránit.

 

„Musíme tam jít a pokusit se vyhrát. Samozřejmě, kdyby zbývalo pět minut do konce a my bychom byli zalezlí v pokutovém území pod tlakem šesti nebo sedmi útočících hráčů, pak bychom se pravděpodobně snažili uhájit remízu [Smích]. Ale my tam musíme přijet s tím, že se pokusíme vyhrát, protože kdybychom se snažili bránit proti tomuhle výbornému týmu, mohlo by nás to hodně mrzet.“

 

„Jsme dva nejlepší týmy [v lize], o tom nemůže být pochyb. Jsme dva nejvyrovnanější celky po celou sezónu. Třeba takový Tottenham nebo Chelsea si zažily své pády, které je z boje o titul vyřadily, ale my jsme při našem výpadku pokračovali dál. City byly před Vánoci rozjetí a my jsme se prostě snažili se jich držet a stáhnout jejich náskok, jak jen to šlo, abychom je mohli předběhnout. To se nám nakonec podařilo a ve druhé polovině ročníku jsme chytili dobrou formu. Ale to hlavní přijde teprve teď… Jdeme s nimi do přímého souboje a celé je to už jen o tom, kdo podá v pondělí večer lepší výkon,“ zakončila 38letá legenda Ryan Giggs.

 

Ryan poskytl rozhovor ManUtd.com, PA Sport a BBC Radio

 

 

 

Zdroj: manutd.com

.ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSir Alex varuje: „Pokud ztratíme, City vyhrají titul“
Ďalší článokSpôsobil Hargreaves u ľudí prekvapenie ?
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!