30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Pogbův agent jedná i přes zájem Juventusu s Manchesterem United

Stále není úplně jasné, kde bude talentovaný Francouz působit v následující sezóně, zdá se však, že věci jsou již v pohybu a brzy bychom tak měli být moudřejší.

 

 

Paul Pogba dostává možnost hrát za první tým jen sporadicky a rozmýšlí se, zda v Manchesteru United zůstane, jelikož v lednu odmítl podepsat předložený kontrakt, který nebyl podle jeho představ. Vycházející hvězda totiž žádá po vedení United smlouvu se zvýšeným platem, než který mu je nabízen. Od ledna se tak v médiích neustále spekuluje, jestli nakonec na Old Trafford zůstane. Eminentní zájem o jeho služby totiž projevil Juventus Turín, ale hovoří se i o Manchesteru City, Chelsea, Arsenalu nebo obou milánských velkoklubech. Po odchodu Ravela Morrisona by tak došlo v krátké době ke ztrátě již druhého talentu, kterému je předpovídána velká budoucnost, a od něhož si fanoušci totiž slibují.

 

V jednu chvíli to vypadalo, že se obě strany již dohodly, krátce na to už to ale tak jasné nebylo. Situace ohledně Pogbova odchodu tak dospěla do bodu, kdy jsou šance na jeho přestup 50 na 50. I přes velký zájem ze strany Staré Dámy, se však věci daly do pohybu a hráčův agent Mino Raiola se s United pustil do nových jednání. Jenže z jeho slov jsme se toho vlastně mnoho nedozvěděli. Je však jisté, že se situace pomalu vyjasňuje. Vše ale nakonec bude stejně záležet pouze na Paulu Pogbovi a jeho posledním slovu.

 

Vedení United zůstává klidné a na mladého Francouze netlačí a nechce po něm, aby se co nejdříve rozhodl o své budoucnosti. Ten má tak čas na rozmyšlenou. Není ho však mnoho, jelikož červnu mu vyprší smlouva a on se stane volným hráčem. Juventus totiž doposud neučinil žádnou oficiální nabídku a zatím jen pozorně sleduje dění kolem tohoto hráče.

 

Deník Guardian navíc během uplynulého týdne přinesl přece jen trochu pozitivní zprávy. Ve čtvrtek se totiž hráčův agent Mino Raiola opět se sešel s vedením Rudých ďáblů, aby jednal o Pogbově budoucnosti.

 

„Mluvili jsme s Manchesterem United, ačkoliv jsme si vědomi zájmu ze strany Juventusu. Měl jsem velmi dobrou schůzku s klubem z Manchesteru před několika dny a včera také. Samozřejmě, že to celé není o mém rozhodnutí, ale o hráčově. Tak to prostě je. A ano, bylo to rozhodně dobrá schůzka s Manchesterem United,“ odpovídal Mino Raiola na otázky zvědavých novinářů.

 

Na dotaz, zda budeme na Pogbovo rozhodnutí čekat až do konce sezóny, Raiola odpověděl:

 

„Ne. Osobně se myslím, že se rozhodne až mu to jeho hlava a srdce poručí. On je připravený se rozhodnout, jelikož nemá stanovené ultimatum a není vázán na žádné konkrétní datum. Manchester United se chová opravdu ohleduplně, jako gentlemanský klub. Dává mému klientovi čas na rozhodování. Oni vědí, že je těžké se v takovéto situaci rozhodnout, protože on je ještě mladý kluk. Takže nemá žádný smysl a není správné na něho nějakým způsobem tlačit.“

 

Platové požadavky Paula Pogby navíc vedou do slepé uličky a jeho agent pro něho chce dohodnout plat v rozmezí 15 000 až 20 000 liber týdně. Raiola zároveň jedním dechem popírá, že by za něho Juventus stanovil nějakou pevnou nabídku nebo částku.

 

„Ne, říkám Vám, že to není pravda. Teď jsme neměli žádná jednání s Juventusem, protože si myslíme, že chlapec se musí nejprve rozhodnout, co chce vlastně dělat. Nemá smysl chodit okolo horké kaše a říkat to či ono. On se musí rozhodnout, a pak si teprve můžeme sednout ke stolu a dospět k nějaké dohodě.“

 

„Paul se musí rozhodnout sám za sebe a říct, co chce dělat. Manchester United je fantastický klub, myslím si, že je jedním nejlepších, ne-li vůbec ten nejlepší na světě z různých důvodů. A to je potom velmi obtížné pro kluka, který má možnost přestoupit jinam, ale za to opustit tak velký klub jako je Manchester United, anebo zde zůstat a odmítnout nabídky ostatních. Vím, že je složité a velmi těžké dělat v takové situaci rozhodování, protože to pak může ovlivnit celou vaši nadcházející kariéru, protože ať už se rozhodnete tak, nebo onak, zda jste udělali správný krok, se dozvíte, až když vám je pětatřicet.“

 

Raiola už toho moc ohledně Pogbovi budoucnosti říci nechtěl, jelikož věří, že sám Pogba nejlépe ví, za koho bude v budoucnosti hrát, protože si je dobře vědom všech výhod Manchesteru United i pozitiv jeho případného připojení se k Juventusu. Novináři však byli neodbytní a chtěli z agenta vytáhnout co nejvíce. On jim ale na otázku – „Jak si myslíte, že celá situace dopadne?“ odpověděl:

 

„Nemyslím si, že vám mohu na tuhle otázku odpovědět. To je něco, co záleží jen na něm, on musí učinit své vlastní rozhodnutí, které bude odpovídat jeho vlastním představám a kritériím,“ dodal v Mino Raiola, jenž tak nechal některé věci zahaleny tajemstvím.

 

Pro zajímavost ještě doplním, že kromě Paula Pogby má tento známý fotbalový agent na starosti třeba hráče jako Zlatan Ibrahimovič, Mark van Bommel, Mario Balotelli, Marka Hamšíka či brazilského obránce Maxwella a svého času také Pavla Nedvěda.

 

Jak se tedy Paul Pogba nakonec rozhodne, stále nevíme. Jednání se však dala do pohybu a doufejme, že nebude trvat dlouho a k celé situaci se vyjádří i sám hráč, který se nakonec rozhodne správně.

 

zdroj: guardian.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!