Fábio půjde na hostování

87

Sir Alex Ferguson prozradil, že brazilský obránce Fábio da Silva je připraven odejít v příští sezóně z klubu a zamířit na hostování.

Poněkud překvapivá zpráva přišla dnes ráno z Old Trafford. Fábio nemá pro příští sezónu místo v United jisté, a aby mohl naplno rozvíjet své schopnosti, bude podle slov manažera Rudých ďáblů zapůjčen do jiného klubu. Kam? To se zatím neví.

 

Talentovaný krajní obránce odehrál v letošním ročníku několik utkání za rezervní tým United a za áčko nastoupil pouze k 15 zápasům s tím, že v posledních měsících šance v sestavě týmu Sira Alexe téměř nedostává. Naposledy si v ní zahrál proti Wolverhamptonu, když ve druhém poločase střídal Patrice Evru.

 

Boss je v této věci obezřetný a ví, že 21letý hráč potřebuje v této fázi své kariéry hrát fotbal pravidelně. A tak mu nabídl, že jej v následujícím ročníku pošle na zkušenou do jiného klubu. Hráč, který se objevil v základní sestavě ve finále Ligy mistrů proti Barceloně v minulé sezóně, v ní zaznamenal velký progres a nastoupil k celkem 25 utkáním, které navíc okořenil dvěma góly. Letos ale nejčastěji dostával šance v evropských pohárech a také Carling Cupu a tak se Ferguson rozhodl, že jej pošle na hostovačku.

 

„Doufám, že Fábio se bude vyvíjet stejným způsobem jako jeho dvojče Rafael, a že mu pomůže, když půjde v následující sezóně někam na hostování. To mu zároveň pomůže sbírat cenné zkušenosti, které potom zúročí v prvním týmu,“ napsal Ferguson do nedělního vydání United Review se zápasovým programem.

 

„Už jsem s ním o tom mluvil a on rozumí významu toho, když bude hrávat pravidelně na vyšší úrovni, než mu můžeme v současné době nabídnout my,“ uvedl Ferguson, který naznačil, že s Fábiem do budoucna počítá.

 

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokDe Gea: „Wigan bol budíček“
Ďalší článokDavid De Gea: „Zlepšil som sa“
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!