25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Fábio půjde na hostování

Sir Alex Ferguson prozradil, že brazilský obránce Fábio da Silva je připraven odejít v příští sezóně z klubu a zamířit na hostování.

Poněkud překvapivá zpráva přišla dnes ráno z Old Trafford. Fábio nemá pro příští sezónu místo v United jisté, a aby mohl naplno rozvíjet své schopnosti, bude podle slov manažera Rudých ďáblů zapůjčen do jiného klubu. Kam? To se zatím neví.

 

Talentovaný krajní obránce odehrál v letošním ročníku několik utkání za rezervní tým United a za áčko nastoupil pouze k 15 zápasům s tím, že v posledních měsících šance v sestavě týmu Sira Alexe téměř nedostává. Naposledy si v ní zahrál proti Wolverhamptonu, když ve druhém poločase střídal Patrice Evru.

 

Boss je v této věci obezřetný a ví, že 21letý hráč potřebuje v této fázi své kariéry hrát fotbal pravidelně. A tak mu nabídl, že jej v následujícím ročníku pošle na zkušenou do jiného klubu. Hráč, který se objevil v základní sestavě ve finále Ligy mistrů proti Barceloně v minulé sezóně, v ní zaznamenal velký progres a nastoupil k celkem 25 utkáním, které navíc okořenil dvěma góly. Letos ale nejčastěji dostával šance v evropských pohárech a také Carling Cupu a tak se Ferguson rozhodl, že jej pošle na hostovačku.

 

„Doufám, že Fábio se bude vyvíjet stejným způsobem jako jeho dvojče Rafael, a že mu pomůže, když půjde v následující sezóně někam na hostování. To mu zároveň pomůže sbírat cenné zkušenosti, které potom zúročí v prvním týmu,“ napsal Ferguson do nedělního vydání United Review se zápasovým programem.

 

„Už jsem s ním o tom mluvil a on rozumí významu toho, když bude hrávat pravidelně na vyšší úrovni, než mu můžeme v současné době nabídnout my,“ uvedl Ferguson, který naznačil, že s Fábiem do budoucna počítá.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!