19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: Manchester United – Queens Park Ragners

Ve 32. kole Premier League přijeli na Old Trafford potrápit favorizované Rudé ďábly hráči Queens Park Rangers. United ovšem neponechali nic náhodě a svého soupeře jednoznačně přehráli a po zásluze jen porazili.

 

 

Vítězné tažení Manchesteru United pokračuje, zatímco hráčům Citizens začíná na cestě za titulem pomalu docházet dech. Důležité tři body vybojované na Ewood Parku posunuly Devils do čela tabulky s pětibodovým rozdílem před jejich městského rivala. Toho navíc v tomto kole čekal náročný match s Arsenalem. Svěřenci Sira Alexe Fergusona naproti tomu přivítali na svém hřišti papírově slabšího soupeře, kterým byl londýnský celek Queens Park Rangers, jenž měl být pro nás jednoduchou překážkou. A to se i potvrdilo. Naše drtivá převaha stavěla The Hoops prakticky po celý zápas do role bránícího celku, který se do hry vůbec nedostával. Průběh utkání sice přinesl jen dva góly, ovšem to nic nemění na tom, že Ďáblové duel naprosto ovládli a po právu zvítězili nad londýnským mužstvem 2:0.

 

Cesta za titulem se pomalu chýlí ke svému konci a manchesterské celky již vbíhají na cílovou rovinku. Dnes mohli Devils udělat další důležitý krok k tomu, aby cílovou pásku proťali jako první. Do Divadla snů přijeli fotbalisté QPR, kteří bojují na opačném konci tabulky o setrvání v nejvyšší soutěži a pouze díky lepšímu skóre se před tímto kolem drželi nad sestupovou propastí. První vzájemný duel na Loftus Stadium zvládli United na jedničku a v domácím prostředí hodlali relativně snadného soupeře podobným způsobem přehrát i tentokrát. Zbývalo tedy jen nepodcenit neškodně vyhlížejícího protivníka a nepokládat utkání za předem vyhrané.

 

Londýňané mají totiž stále o co hrát a Mark Hughes, jenž v lednu poněkud překvapivě převzal tým poté, co byl propuštěn manažer Neil Warnock, by jistě rád udržel své současné mužstvo v Premier League, aby mohl v příští sezóně uplatnit své trenérské schopnosti a zkušenosti a zároveň předělat tým i s nově přivedenými posilami k obrazu svému. Koneckonců ujmout se jakékoliv celku uprostřed rozběhnuté sezóny není jednoduchá věc, pokud ten má ambice, kterých touží dosáhnout. A co víc, Hughsova přítomnost na lavičce je znát již nyní a tak se jeho bojovným svěřencům třeba podařilo otočit domácí utkání s Liverpoolem, nebo naposledy zdolat rozjetý Arsenal. Tyto mimořádné počiny, jenž udržují QPR nad vodou, ale zakalují výsledky proti průměrným týmům a nevyrovnaná výkonnost je hlavní příčinou jejich 17. příčky. Venkovní zápas s United tedy neměl být z těch, ve kterém mohl náš protivník pomýšlet na bodový zisk.

 

Rangers si i přes to svůj návrat mezi anglickou smetánku náležitě užívají, a ačkoliv se už od začátku ročníku dost trápí a doufají v lepší zítřky, čas od času se blýsknou znamenitým výkonem proti silnějšímu soupeři. Tým s bohatou historií se přijel do Theatre of Dreams pokusit zaskočit silný Manchester United, od kterého se však po sérii sedmi výher v řadě, klopýtnutí v domácím prostředí neočekávalo.

 

Marodka United čítá i nadále několik jmen, přinejmenším nad některými hráči visí před každým utkáním velký otazník kvůli jejich kondici a nerozehranosti. Zdá se totiž, že pro závěr sezóny Fergusonovi vykrystalizovala optimální sestava, kterou hodlal do hry nasadit i nyní. Bylo ovšem docela dobře možné, že proti slabšímu soupeři by mohli někteří hráči z tuhého a s blížícím se závěrem sezóny málokdy měněného jádra, přece jen dostat oddych.

 

Boss však nakonec vsadil na osvědčenou a momentálně asi naši nejsilnější sestavu, která vyběhla na hřiště v klasickém rozestavení 4-4-2. Před de Geou se ve stoperské dvojici představili Ferdinand a Evans, pravý kraj defenzivy patřil Rafaelovi. Střed zálohy si vzali do parády Scholes s Carrickem, krajní prostory patřily Youngovi s Valenciou. V ofenzivě operovalo úderné duo Rooney Welbeck. Kapitánem Rudých ďáblů byl jak jinak než Partice Evra.

 

 

Utkání se hrálo v Manchesteru na Old Trafford. Obloha byla zatažená beze srážek; teplota 11°C.

 

 

Krátce po poledni byl v zaplněném a natěšeném Divadle snů zápas sudím Masonem zahájen. A už od prvních sekund si United míč přivlastnili a pohlednou kombinační hrou rozvíjeli jeden postupný útok za druhým. Hosté tak byli odsouzeni k roli bránícího týmu, jenž se k balónu dostával jen velmi zřídka. Na konci 3‘ zahrál z dobré pozice pro střelu přímý kop Rooney, tečovaná střela však skončila vedle pravé tyče a znamenala pouze rohový kop. Devils jakoby tentokrát nechtěli nechat nic náhodě, se s chutí tlačili vpřed a svou aktivitou vyvíjeli na QPR ustavičný tlak a do hry je vůbec nepouštěli. Po faulu Dikaiteho na A. Younga měli Rudí ďáblové k dispozici další přímý kop z dobré pozice před vápnem. Exekuce se i tentokrát ujal Rooney a gólman Kenny už musel nyní předvést první vážnější zákrok a umístěnou střelu vyrazit na roh. Dominance United z úvodní desetiminutovky pokračovala i nadále a náš soupeř si doposud vypracoval pouze nepřesnou střelu Buszakyho. Ve 14‘ přišel klíčový moment utkání, o kterém se zřejmě ještě povedou žhavé debaty. Rooney přihrál do vápna A. Youngovi, který byl v ofsajdovém postavení lehce přistrčen Shaunem Derrym. Za tento zákrok udělil sudí Mason záložníkovi The Hoops rovnou červenou kartu a současně nařídil pokutový kop. Zahrání penalty si vzal na starost Rooney, který v 15‘ překonal Kennyho razantní přízemní střelou k levé tyči a United tak vedli – 1:0

 

Jakoby Red Devils ani nechtěli věřit tomu, že rozhodčí Derryho vyloučil a odpískal pokutový kop v jejich prospěch. Nicméně sporný moment dodal Rudým ďáblům větší jistotu a ti navíc nyní hráli proti deseti mužům v poli, což jim dávalo velké naděje na vítězství. Devils následně hru pohodlně kontrolovali. Ve 22‘ vystřeli spíše ze zoufalosti Taarabt, střelu však zablokoval Carrick a míč se snášel do naší brány, takže jej de Gea pro jistotu raději uklidil na rohový kop. Obraz hry zůstával stejný. United drželi balón na kopačkách a vyčkávali na chybu defenzivy soupeře. Navíc neměli kam spěchat a tak tempo hry oproti našemu úvodnímu nátlaku viditelně opadlo. Hosté byli zamčeni ve svém pokutovém území a pouze za cenu zoufalých odkopů odvraceli jeden atak za druhým. Ve 35‘ zkusil technickou parádou překonat Kennyho Rooney, ovšem jeho oblouček zpoza vápna dokázal brankář QPR zachytit. Nápor United nepolevoval, ale zase nebyl natolik silný, aby z něho vyplývaly výraznější šance, jelikož defenziva Queens Park Rangers byla pozorná a fungovala dobře. Obléhání velkého vápna soupeře už další gól nepřineslo ani v jediné nastavené minutě a po první půli tedy Rudí ďáblové vedli – 1:0

 

 

Zápas jsme mohli po prvním poločase pokládat za rozhodnutý. Devils na trávníku naprosto dominovali a našemu oslabenému soupeři nedovolovali prakticky nic. Hráli jsme svou kombinační hru a pro větší spokojenost a pohodu tak zbývalo pouze skóre navýšit. Šance že bychom tento zápas ztratili a přišli tak o tříbodový zisk, byly velice nepravděpodobné.

 

Svěřenci Sira Alexe Fergusona pokračovali ve své nátlakové hře i nadále a na trávníku se očividně nic nezměnilo. Snad jen to, že si týmy prohodily strany. Ve 49‘ uvolnil A. Young ve vápně Welbecka, jenže ten z úhlu z levé strany koncovku nezvládl a zamířil hodně nad. Devils si hru užívali a neustále se snažili vpředu něco vymyslet, proti však byla nepřesnost finálních přihrávek a také zodpovědná obranná činnost soupeře. V 55‘ napřáhl před vápnem Rooney, ale jeho ránu po zemi k levé tyči Kenny zneškodnil. Hráči QPR se nechtěli ani v deseti mužích vzdávat bez boje a i oni se odhodlali k ojedinělému protiútoku po kterém nás dostali pod mírný tlak, jejich krátkodobá útočná snaha ale brzy skončila a míč byl záhy zpět na jejich polovině na kopačkách Ďáblů. V 57‘ pálil zpoza pokutového území Scholes, ovšem levou tyč brány hostů minul. Obětavým svěřencům Marka Hughse se dařilo blokovat spoustu střel a centrů a tím výrazně pomáhali svému brankáři, mnoho akcí United díky tomu nebylo dotaženo do zakončení. V 60‘ se krásném pasu od Scholese ocitl ve 100% šanci tváří v tvář Kennymu aktivní Rafael, ovšem toho v obrovské šanci ležící brankář The Hoops vychytal, když  jej Rafael trefil a ten tak dokázal nadzvednout jeho střelu a ta trefila pouze břevno! V 62‘ se měl dobrou možnost ke skórování Welbeck, který zkoušel prostřelit Kennyho jesličkami, ale to se mu nepodařilo a jeho následná dorážka skončila v rukavicích brankáře hostů. Vzápětí Ferguson poprvé střídal, když v 63‘ vyběhl na trávník Giggs, kterému své místo přepustil A. Young. United v těchto chvílích opět výrazně zvýšili svou aktivitu a zařadili vyšší rychlostní stupeň. I díky tomu vedli v 68‘ o dvě branky. Po rohovém kopu Devils z pravé strany míč ledabyle odkopl Taarabt pouze k Rafaelovi. Ten přihrál před šestnáctku Scholesovi, který povzbuzen diváky napřáhl a ostrou ranou, která prošla skrz hráče soupeře před ním a zapadla do levého dolního koutu brány, zařídil United vedení – 2:0

 

Tato pěkná trefa rozproudila i poněkud utichlé diváky Old Traffordu a dala Ďáblům mnohem více klidu. V 71‘ střídali dvakrát QPR. Na hřiště přišel Smith, jenž nahradil Taarbata a do hry zasáhl také Wrihgt-Phillips, jenž se stal náhradou Diakiteho. V 74‘ Rafael nešťastně zakopl čímž, fauloval svého protihráče, za což viděl žlutou kartu. Ve stejné minutě pak Ferguson vyčerpal svá střídání, když na trávník poslal Jonese na místo Scholese a Cleverleyho, jenž nahradil Rafaela. Na konci 77‘ jsme byli svědky dalšího krásného momentu, který ovšem gól neznamenal. Carrick po přihrávce Evry napřáhl ke střele zpoza vápna, jeho nádherná dělovka ale pouze orazítkovala levou tyč! Zápas se pomalu začínal dohrávat a diváci si jej společně se svým týmem užívali. V 81‘ vyčerpali možnosti ke střídání i hosté, když byl do hry vpuštěn Campbell, jenž zaujal post Bothroyda. V 82‘ se zkoušel individuálně prosadit Welbeck, který v šestnáctce vypálil, ovšem jeho střela po zemi proletěla vedle levé tyče. Red Devils se i v posledních minutách duelu snažili skóre navýšit a neustále bušili do defenzivy soupeře a obléhali jejich pokutové území. V 88‘ vystřelil zpoza vápna United Campbell, ovšem mířil velice nepřesně. V utkání už se nic mimořádného nedělo a ani tři nastavené minuty na konečné podobě skóre nic nezměnily. Manchester United porazil Queens Park Rangers na svém hřišti po drtivé převaze – 2:0

 

 

Základní sestava Manchesteru United: De Gea – Rafael (74‘ Cleverley), R. Ferdinand, Evans, Evra – Valencia, Scholes (74‘ Jones), Carrick, A. Young (63‘ Giggs) – Rooney, Welbeck

 

Lavička: Amos, Jones, Giggs, Park, Pogba, Cleverley, Chicharito

 

Základní sestava Queens Park Rangers: Kenny – Onuchoa, A. Ferdinand, Hill, Taiwo – Mackie, Derry, Buzsaky, Diakite (71‘Wright-Phillips), Taarabt (71‘ Smith), – Bothroyd

 

Lavička: Černý, Gabbidon, L. Young, Campbell, Smith, Wright-Phillips, Zamora

 

Góly: Manchester United – 15‘ (z pen.) Rooney, 68‘ Scholes

 

Žluté karty: Manchester United – 74‘ Rafael

 

Červená karta: Queens Park Rangers –  Derry

 

Hlavní rozhodčí: Lee Mason

 

Návštěva: 75 505 diváků

 

 

Ostatní statistiky podle livesport.cz:

 

Manchester United

 

Queens Park Rangers

69%

Držení míče

31%

17

Střely celkem

2

8

Střely na branku

0

9

Střely mimo branku

2

10

Přímé kopy

16

11

Rohové kopy

5

3

Ofsajdy

0

16

Vhazování

7

0

Zásahy brankářů

7

5

Výkopy

13

13

Fauly

10

1

Žluté karty

0

0

Červené karty

1

 

Jediným matchem, který United zajímal, byl šlágr 32.  kola, ve kterém na sebe narazily druhý a třetí tým ligové tabulky. Gunners a Citizens spolu svedli na Emirates Stadium souboj, který začal krátce poté, co skončil náš domácí zápas. Na výsledek jsme tak nemuseli čekat dlouho. V tomto duelu měl o poznání navrch Arsenal, který si vytvářel herní převahu i šance, ovšem rozvlnit síť J. Harta je jim nedařilo. R. van Persie jednou hlavičkou trefil na brankové čáře svého spoluhráče T. Vermaelena, podruhé volný ve vápně mířil pouze do tyče. Hrdinou utkání se stal Arteta, který v 87′ napřáhl zpoza vápna a přesnou ranou k levé tyči nedal brankáři Citizens žádnou šanci a tímto gólem utkání rozhodl. V 90′ byl pak ještě vyloučen po druhé žluté kartě M. Balotelli, což pouze dokreslilo dnešní představení našeho rivala. Díky výhře Gunners máme v tabulce šest kol před koncem komfortní osmibodový náskok.

 

Páteční zápas (6.4.)

Swansea City 0-2 Newcastle United

 

Sobotní zápasy (7.4)

Sunderland 0-0 Tottenham Hotspur

Bolton Wanderers 0-3 Fulham

Chelsea 2-1 Wigan Athletic

Liverpool 1-1 Aston Villa

Norwich City 2-2 Everton

West Bromwich Albion 3-0 Blackburn Rovers

Stoke City 2-1 Wolverhampton Wanderers

 

 

Nedělní zápasy (8.4.)

Arsenal – Manchester City

 

 

Povinné tři body zůstávají na Old Trafford. Do utkání jsme měli skvělý vstup a soupeře od úvodu jasně přehrávali. Zápas ovšem ovlivnil kontroverzní moment, po němž následovala červená karta a proměněná penalta Rooneyho. Od této chvíle jakoby se v myslích obou celků, především ale United, něco hnulo, a jejich představení přestalo být alespoň do konce prvního dějství tolik tak oslnivé. I přes to jsme nadále drželi míč, vytvářeli si drtivou herní převahu a QPR hráli druhé, dnes možná až třetí housle. Hra však postrádala tempo, byla poněkud ospalá a její obraz byl víceméně monotónní. Nebylo koneckonců kam spěchat a tak jsme vyčkávali na chybu našeho protivníka. Po kombinační stránce jsme dnes excelovali a v tomto směru podali fantastický výkon. Skvěle fungující obrana soupeře nám však mnoho možností ke skórování nepovolila. United se začali opět tlačit do útoku a zvyšovat svou aktivitu zhruba po hodině a iniciativu drželi nadále pevně ve svých rukou především díky výtečnému dirigování hry ze strany Carricka a zejména pak Scholese, jehož pasuji do role muž zápasu. Naše obrana včetně de Gey dnes byla prakticky bez práce a tak pomáhala především s rozehrávkou. Skvělý týmový výkon jsme předvedli především ve druhém dějství a tým znovu zaslouží pochvalu za to, s jakou lehkostí a pohodu si pro výhru došel. Devils svého soupeře jasně přehráli a získávají další tři body do tabulky. Manchester United s přehledem porazil Queens Park rangers – 2:0

 

Díky prohře Citizens na Emirates Stadium s Arsenalem se náš náskok včele ligové tabulky navýšil už na osm bodů. A šest kol před závěrem sezóny máme titul již téměř na dosah!

 

„BEL2OVE“


 

V rámci 33. kola anglické Premier League, jehož prvních pět zápasů je na programu už v pondělí, pojedou Rudí ďáblové k dalšímu utkání na DW Stadium, tedy půdu Wiganu Athletic. Celek prognózami pasovaný na jeden ze sestupujících týmů bude chtít United v domácím prostředí překvapit. Jaký bude průběh střetnutí, se dozvíme již tuto středu 11. dubna, kdy bude utkání ve 20:45 našeho neboli středoevropského času zahájeno.

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!