Fergie: „Měli jsme trochu štěstí“

12

Sir Alex Ferguson přiznává, že odpískaná penalta ve prospěch United v dnešním utkání s QPR, byla dílem štěstěny. Přinejmenším sporný moment totiž znamenal vedení Manchesteru a můžeme jej označit za rozhodující okamžik duelu.

 

Shaun Derry byl vyloučen za přistrčení Ashleyho Younga v pokutovém území soupeře ve 14. minutě utkání a sudí Mason nařídil penaltu, kterou proměnil Wayne Rooney. Opakované záběry ovšem ukázaly, že Young stál v době, kdy mu Wayne Rooney přihrával v jasném ofsajdu. Inkriminovaný moment bude jistě předmětem dlouhých debat. Jisté však je, že hlavní rozhodčí chyboval, jelikož Young svůj pád přifilmoval. Ve fotbale se takové věci prostě stávají…

 

Sir Alex Ferguson to vidí takto:

 

„Ashley stál v půlmetrovém ofsajdu, takže chápu Marka [Hughese], že byl kvůli tomu naštvaný a zklamaný. Nicméně podobná rozhodnutí můžete vidět každý týden. Ten kluk Younga trochu přistrčil, ne nijak moc, ale stačilo to k tomu, aby sudí odpískal pokutový kop. A naneštěstí byl posledním bránícím hráčem, takže musel být vyloučen. Vyloučení nám ale všeobecně stejně nepomohlo. Ve skutečnosti jsme byli před penaltou daleko jistější, naše hra byla rychlejší a pohyb hráčů velmi dobrý,“ uvedl Fergie.

 

„Druhý gól Scholese každého uklidnil. Před tím jsme nedokázali proměnit některé vyložené šance. Welbeck svou příležitost zahodil, pak jsme trefili břevno a také tyč, míč létal napříč velkým vápnem soupeře, ale dostat balón do sítě se nám zkrátka nedařilo.“

 

Vítězství 2:0 nad svěřenci Marka Hughese poslalo Rudé ďábly dočasně do čela tabulky s osmibodovým náskokem před našeho městského rivalas tím, že Citizens měli ještě utkání na Emirates Stadium proti Arsenalu k dobru.

 

My už můžeme prozradit, že City tento duel prohráli 1:0 a United tak 6 kol před koncem letošního ročníku Premier League dál drží osmibodový rozdíl na prvním místě. Bezprostředně po utkání Devils s QPR však Ferguson prohlásil, že se o výsledek, který se zrodí v Londýně, příliš nestará.

 

„Nejdůležitější věcí, která se dnes stala, bylo, že jsme zvítězili. Budeme si muset počkat a uvidíme, jak dopadne utkání na Emirates, ale my jsme náš úkol splnili,“ zakončil rozhovor pro MUTV Boss Manchesteru United.

 

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHodnocení: Manchester United – Queens Park Rangers
Ďalší článokCarrick: „Trpělivost nám přinesla body“
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!