23/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Carrick: „Trpělivost nám přinesla body“

Michael Carrick po utkání řekl, že trpělivost United hrála hlavní roli ve vítězství proti velikému odporu 10 hráčů Queens Park Rangers.

 

Svěřenci Marka Hughese přijeli na Old Trafford se záměrem pokusit se ubránit co nejlepší výsledek a jejich obranná hra byla po vyloučení Shauna Derryho ještě posílena. Ačkoliv Wayne Rooney proměnil penaltu a poslal Red Devils do vedení, uběhlo dalších 50 minut do kýžené druhé branky, kterou zařídil přesnou střelou Paul Scholes.

 

„Není to nic nového,“ řekl Carrick pro MUTV. „Už několikrát jsme se s takovouto situací museli vypořádat. První gól je samozřejmě vždy velmi důležitý. Jenže pokud se toto těsné vedení táhne delší dobu, je čím dál složitější přidat další gól.

 

„Pokud soupeřovi vyloučí jednoho hráče, situace začne být velmi komplikovaná, protože takový tým se ihned zatáhne do hluboké obrany. Vše je to o tom být trpělivý a stále se snažit najít tu správnou přihrávku nebo střelu, aby se vedení navýšilo. Důležité je také samozřejmě stále držet obranu soupeře pod tlakem.

 

„Tak to prostě funguje a nám se daří střílet hodně branek v samotném závěru utkání, protože stále udržujeme nátlak, nenecháváme soupeře vydechnout a nakonec udeříme. Je to jen o trpělivosti, opravdu; musíme udržovat vysoké tempo, ale zároveň být trpěliví a věřit, že vstřelíme branku.

 

„Dnes se nám podařilo skórovat dvakrát a jsme spokojení. Druhý gól byl pro nás rozhodující. Poté už bylo hotovo. Přesto to nebylo snadné. Samozřejmě, řeknete si, že hra proti deseti je jednoduchá, ale často je to přesně opačně.“

 

United se tedy hodně nadřeli, aby překonali Rangers v 10 hráčích, a Carrick připustil, že hrát proti oslabenému týmu může být často kontraproduktivní.

 

„V některých ohledech je hra proti 11 hráčům jednodušší, protože se snaží vstřelit gól a nechávají tím prostor, ale pokud dostanou červenou kartu, ihned mají více obranných povinností a v jejich pokutovém území není vůbec žádný prostor.“

 

United mají nyní před sebou zbývajících 6 zápasů a ve středu večer cestují do Wiganu. Po vítězství na Blackburnem a nyní i nad QPR, Carrick myslí na další vítězství, které by jeho tým posunuly blíž k úspěšnému zakončení sezóny.

 

„Obě poslední střetnutí jsme vyhráli dva nula, s čímž jsme naprosto spokojeni,“ řekl. „Vyhráli jsme dnešní utkání, po složitém zápase s Blackburnem jsme taktéž brali tři body a ve středu chceme další dobrý výsledek. Pokud budeme dále vyhrávat, titul se rychle přiblíží – a to je náš cíl.“

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!