19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Wayne Rooney: „Musíme se soustředit na svoje výkony“

Wayne Rooney přiznává, že letošní triumf v Premier League by znamenal pro tým něco víc, jelikož by v přímém souboji o titul porazili rivaly z Manchesteru City.  Ruďí ďáblové jsou na vedoucí pozici a na dobré cestě za svým dvacátým titulem a dnes mají navíc šanci navýšit svůj náskok na 5 bodů, pokud se jim podaří uspět proti Blackburnu.

 

City byli po většinu sezóny vedoucím týmem tabulky, ale v posledních zápasech se jim vůbec nedařilo a United se chopili šance. Rooney dodává, že jejich poražení v souboji o titul by bylo třešničkou na dortu.

„Jestli by to pro nás znamelano něco více, jelikož City jsou úhlavní rivalové? Ano, samozřejmě. Za tu dobu, co tady jsem, je to poprvé, co spolu United i City soupeří přímo o titul. Pokud se nám podaří uspět, bude to skvělé nejen pro hráče, ale také pro fanoušky a pro celý klub a určitě by to byl jeden z největších triumfů,“ tvrdí Rooney.

 

Mnoho lidí tvrdilo, že United letos nepředvádí svůj nejlepší fotbal, ale Rooney tvrdí, že letošní souboj o titul je stejně náročný jako v každé jiné sezóně.

 

„Je to pro nás pravděpodobně největší výzva. Musíte ze sebe vydat to nejlepší v každém zápase. Nemůžete očekávat, že když budete hrát na 75%, že se budete na konci radovat z titulu. Všeobecně se celé liga hodně zlepšila za posledních pár let. Dříve bylo dané, které 4 týmy budou okupovat první 4 místa se zbytkem týmů daleko v závěsu. Nyní se o přední pozice pere 6-7 týmů,“ upozorňuje Rooney na fakt, že v posledních sezónách je Premier League vyrovnanější než kdy jindy.

„V některých zápasech jsme podali skvělé výkony, v jiných se nám zase tolik nedařilo. I přesto jsme ukázali skvělého týmového ducha a odhodlání vydřít dobré výsledky. Když se podíváte na to, kolik máme teď bodů, je to pravděpodobně jedna z nejlepších sezón na body v historii. Nezajímá nás co lidé tvrdí, pokud se nám stále daří. Nejdůležitější je koncentrovat se na naše vlastní výkony a ujistit se, že získáváme dobré výsledky. Ale samozřejmě nás hodně povzbudí, když vidíme, že naši rivalové ztrácí body. Musíme dál vítězit a snažit se využít zaváhání našich soupeřů,“ dodal Rooney na závěr.

 

zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!