Zprávy o zranění Lindegaarda a Machedy

29

Pro Anderse Lindegaarda a Federica Machedu pravděpodobně skončila sezóna předčasně kvůli zdravotním potížím.

 

Začneme u dánského brankáře, který svému týmu chybí kvůli zraněnému kotníku od začátku února. Lindegaard dokázal v polovině sezóny výkonnostně  předčít svého kolegu Davida de Geu a byl to on, kdo stál mezi třemi tyčemi častěji a byl jistotou v naší bráně.  Před dvěma měsíci si ale před utkáním se Stoke City nešťastně poranil kotník, čímž dal prostor k vyniknutí de Geovi.

 

Toto zranění jej mělo původně vyřadit ze hry na čtyři týdny, vyskytly se však komplikace a léčba se protáhla na 2 měsíce. V polovině března už začal Anders naplno trénovat a v této době už měl být připraven naskočit do hry, jenže jeho absence se ještě o něco protáhne a některé zdroje dokonce hovoří o tom, že se Lindegaard do konce sezóny možná už do brány postavit nestihne. Sir Alex Ferguson je však přesvědčen o opaku.

 

„Už naplno trénoval a vedl si dobře, ale možná se přecenil a přehnal to. Dali jsme mu týden volna, aby si mohl odpočinout. Měl by se stihnout vrátit ještě před koncem této sezóny,“ uvedl Boss United.

 

 

Druhá zpráva se týká zraněného útočníka Federica Machedy, jenž si poranil kotník a ocitl se mimo hru. 20letý Ital zamířil začátkem tohoto roku na hostování do Queens Park Rangers, kde měl působit do konce letošní sezóny. V londýnském celku se však nedokázal prosadit a zasáhl pouze do 6 zápasů. Díky zranění pro něj sezóna pravděpodobně skončila.

 

Macheda se ke QPR připojil ještě v době, kdy tým vedl Neil Warnock. Ten byl ovšem v lednu propuštěn a mužstva se ujal Mark Hughes, jenž služeb Machedy přestal využívat poté, co do útoku přivedl dvě věhlasné posily v podobě Djibrila Cissého a Bobbyho Zamory. Šance, že by se Macheda objevoval v sestavě a pomáhal týmu k udržení se v Premier League se tak výrazně snížily. A jelikož si Federico navíc poranil kotník, zamířil nyní zpět do Manchesteru, kde by měl své zranění léčit a očekává se, že kvůli svému zranění je vyřazen ze hry konce sezóny. Talentovaný forvard tak neprožívá šťastné období a jeho budoucnost na Ostrovech je velmi mlhavá.

 

Macheda, jenž letos nastoupil všehovšudy do 12 utkání, ve kterých vstřelil jediný gól a to za Manchester United z pokutového kopu v prohraném utkání Carling Cupu do sítě Crystal Palace, by tedy mohl s klidným svědomím sezónu označit za nevydařenou a navíc není jisté, jaké plány s ním má Sir Alex Ferguson pro tu následující.

 

 

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSteve Kean podporuje Sira Alexa
Ďalší článokJones sníva o titule
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!