Vidič už vyhlíží předsezónní přípravu

35

Dlouhodobě zraněný kapitán Manchester United Nemanja Vidič potvrdil, že je na nejlepší cestě zapojit se do předsezónní přípravy Devils. Začátek příštího ročníku by tedy měl pohodlně stihnout.

 

Nemanja si přetrhal křížové vazy v koleni v souboji s utočníkem Strellerem v utkání Ligy mistrů proti Basileji, které Devils navíc prohráli. Tento match pro ně znamenal hned dvě obrovská zklamání. Nejen že ze skutpiny nepostoupili do vyřazovací části milionářské soutěže, ale do konce sezóny přišli i o svého vůdce Vidiče. Už první zprávy o jeho zdravotním stavu totiž vylučovaly, že by se do konce sezóny ještě mohl objevit na hřišti. A ačkoliv se jeho zraněné koleno lečí rychleji, než se předpokládalo a objevily se informace, že by se přece jen mohl stihnout zotavit rychleji a v závěru sezóny si ještě zahrát, sám Vidič tyto zprávy vyvrátil s tím, že jeho cílem je absolvovat předsezónní přípravu.

 

„Moje rekonvalescence probíhá dobře. Je obecně známo, že prognózy hovoří o tom, že na příští sezónu bych měl být připraven. Všechno jde podle plánu a já pevně věřím, že v červenci už začnu opět trénovat,“ začal náš kapitán výhledem na svůj návrat.

 

Srbský stoper je nyní ve fázi, kdy je jeho jediným místem pro přípravu tělocvična a posilovna, které pravidelně navštěvuje od prvních chvil po operaci kolene. Postupem času se pomalu snaží zvyšovat zátěž na své koleno, ale tento způsob rehabilitace mu ještě nějaký čas zabere. Mezitím bude s napětím sledovat, jak si bez jeho vůdcovských schopností povedou jeho spoluhráči v boji o rekordní 20. ligový titul.

 

Patrick Vieira nedávno zpochybnil sílu a schopnosti United a nepřímo tak řekl, že Rudí ďáblové titul obhájit nedokážou. S tímto názorem se Vida pochopitelně neztotožňuje. Připomíná sice, že United by se měli mít na pozoru, protože některé zápasy budou složitější, ale v celkovém účtování a s přihlédnutím na rozpis zápasů Manchesteru United v závěru sezóny cítí, že jeho spoluhráči jsou většími favority na zisk trofeje.

 

„Věřím tomu od samotného začátku, a když se podíváte na plán zápasů, které máme ještě před sebou, pak musím říct, že náš tým je favorizovanějším celkem. Stále ještě musíme devětkrát zvítězit a na to se potřebujeme zaměřit. Tomu, že obhájíme titul, věříme od začátku a odhodlaní sebevědomí toho dosáhnout zůstáváme i teď, ale řekl bych, že nás čeká ještě devět finále Ligy mistrů,“ určil Vidič obtížnost nadcházejících utkání.

 

 

„Všechno je to jen a pouze v našich rukou. Musíme se na to zaměřit a vydat ze sebe to nejlepší. Všichni hráči jsou připraveni podávat takové výkony, které budou dobrou známkou a pozitivem v každém z devíti zbývajících duelů.“

 

Kapitán Rudých ďáblů byl nadšen nedávnými výkony United, kteří si díky tomu vybudovali čtyřbodový náskok v čele tabulky před Manchesterem City, který ale bude ještě dnes večer hrát na Etihad Stadium s Chelsea.

 

Nemanja nezapomněl krom týmových výkonů pochválit také jednotlivce. Zatímco 27 gólů Wayna Rooneyho v této sezóně má pro Manchester United zásadní význam, Vidič cítí, že Antonio Valencia je rovněž klíčovou postavou mužstva.

 

„Je to výborný hráč a je radost s ním hrát. V první řadě, je to týmový fotbalista, který dře pro mužstvo a směrem dopředu dokáže být rozdílovým hráčem. V této sezóně to už ukázal několikrát, a zdá se, že udělal další krok, který vedl k jeho zlepšení. Řekl bych, že je to náš nejlepší hráč v tomto ročníku. Jsou tam ještě jeden nebo dva další, jako je třeba Wazza, který hraje také skvěle a této sezóně střílí spousty gólů, ale Antonio si počíná opravdu znamenitě. Je důležité, že je opět zdravý a hraje všechny zápasy, protože jej budeme v této části sezóně potřebovat,“ pochválil Vida závěrem ekvádorského pracanta.

 

 

zdroj: sportinglife.com

 

 ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokDe Gea odpovedá fanúšikom
Ďalší článokNani začne s tréninkem!
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!