22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Bilbao si podle Bosse postup zasloužilo

Sir Alex Ferguson tvrdí, že hráči United se  po čtvrtečním vypadnutí z Evropské Ligy po prohře s Athleticem Bilbao nemohou na nic vymlouvat. Aktuálně 7. tým La Ligy porazil United v součtu skóre 5:3 – 3:2 na Old Trafford před týdnem a ve čtvrtek na domácím stadionu 2:1 a postupil tak do čtvrtfinále Evropské ligy.

 

„Z každého zápasu se dá vzít ponaučení, ať už prohrajete nebo vyhrajete. Dnešní prohra mě velice zklamala. Nepostoupili jsme dál v Lize mistrů a teď končíme i v Evropské lize. Myslím si však, že postupil ten lepší tým. Nemůžeme si na nic stěžovat,“ posteskl si Boss.

 

„Co se výsledku týká, nemůžeme se na nic vymlouvat. Je to rok plný zklamání (na  evropské scéně), zvláště některé góly, které jsme dostali. Jejich pracovitost je vyšší, než jakou jsem viděl u některého s jiných evropských celků. Předvedli výborný kombinační fotbal. S možností vyhrát naložili velmi dobře. Přeju jim do dalších bojů jen to dobré, protože je to pro ně skvělá příležitost. Je úžasné sledovat, jak za pomoci neuvěřitelné energie vyhrávají fotbalové zápasy,“ uznal Fergie kvality soupeře.

 

Rudí ďáblové cestovali do Bilbaa s cílem vyhrát 2:0, ale tyto plány jim překazil Fernando Llorente svým gólem z voleje ve 23. minutě. Branka, kterou padla po Llorente skvělém zakončení, se zrodila po dlouhém nákopu levého beka. V mnoha směrech to byl typický gól anglických týmů, což Sira Alexe hořce zklamalo.

 

„Dokázali vstřelit rychlý gól, což bylo to poslední, co jsme si přáli. Nemohu uvěřit, že jsme inkasovali takovýto gól. Byl opravdu laciný. Jinak si myslím, že jsme si vedli v prvním poločase docela dobře, ale začátek druhého poločasu patřil Bilbau. Mohli tam vstřelit 2 nebo 3 góly. Ke konci utkání jsme se snažili utkání zdramatizovat, ale povedlo se nám pouze snížit,“ sdělil Sir Alex ke čtvrtečnímu klání.

Po vypadnutí z Evropské ligy a FA Cupu, teď mohou United soupeřit pouze o titul Premier League. Někteří fanoušci budou možná tvrdit, že vypadnutí z Evropské ligy je skryté požehnání. Sir Alex i přesto ví, že toto United závěr sezóny nijak neulehčí.

 

Není to pro nás úleva, jelikož nám stále zbývá 10 zápasů v Premier League a cesta k titulu je ještě dlouhá. Musíme se teď samozřejmě soustředit, abychom vyhráli v neděli proti Wolverhamptonu. Rozhodl jsem se stáhnout Ria Ferdinanda s Michaelem Carrickem a nakonec i Ryana Giggse, protože musíme své myšlenky směřovat na nedělní zápas,“ dodal Sir Alex závěrem po letošním posledním zápasu United v evropských soutěžích.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!