31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor – Dimitar Berbatov

V následujícím rozhovoru Berbatov mluví mimo jiné o tom, že hodlá udělat vše pro to, aby Manchesteru United pomohl obhájit titul.

 

Přijde mi to už jako ohraná písnička, nicméně bulharský útočník Dimitar Berbatov stále trpělivě čeká na svou příležitost. Nejlepší střelec loňského ročníku Premier League, zasáhl v letošní sezóně pouze do 19 zápasů, ve kterých se mu podařilo 9x rozvlnit soupeřovu síť. Naposledy se mu to povedlo z pokutového kopu v ligovém duelu se Stoke City 31. ledna. Svůj pro zatím poslední start si pak připsal 23. února v odvetě proti Ajaxu. Sir Alex Ferguson jej od té doby v zápase nevyužil. Boss totiž staví vedle Rooneyho do útočné dvojice buď Welbecka nebo Chicharita a stává se, že Berbatov nefiguruje ani na lavičce náhradníků.

 

Dimitar i přes to trpělivě vyčkává a v plné kráse ukazuje svou neocenitelnou a v dnešním fotbale velmi vzácnou vlastnost, kterou je loajalita. Berbatov se zkrátka chová a projevuje ve všech ohledech jako vyzrálý profesionál, čímž si u mnoha fanoušků získává velké sympatie. Pro United Review, poskytl interview, ve kterém se rozpovídal o šancích United na titul, Danny Welbeckovi nebo také o tom, jak si, navzdory tomu, že pravidelně nehraje, udržuje motivaci.

 

Co bylo klíčem k excelentním výkonům United v posledních zápasech?

Je to kombinace hned několika věcí. Jednou z nejdůležitějších věcí je dobře trénovat, ale zároveň také správně odpočívat. Tým našich trenérů pro nás připravuje videa, pomocí kterých pozorujeme a rozebíráme si hru našich soupeřů, takže pak víme, co od nich čekat.  Rehabilitace po zápase je také velmi podstatná věc, která nám pomáhá zůstávat svěží na příští utkání. Je to tedy celé o tom, skloubit všechny tyhle jednotlivé kousky k sobě, protože každý nám nějakým způsobem pomáhá.

 

Gary Neville řekl po vítězství nad Spurs, že hráči začínají „vonět“ titulem, jak to vidíš ty?

[Smích] Možná, ale především je důležité, abychom sami sebe nepovažovali za „neporazitelné“. Žádného z našich soupeřů totiž nemůžeme podcenit. Bude to těžké, ale my víme, jak tuto situaci zvládnout, koneckonců už jsme si tím v minulosti prošli. Ve hře o titul už zbývají pouze dva týmy a my víme, že o vítězi se bude rozhodovat ve velmi tuhém boji. Ale nemyslím si, že náš vzájemný souboj [s City] určí vítěze. My i oni mohou ztratit body s jakýmkoliv soupeřem a právě to bude rozhodující faktor. Musíme se soustředit na každý z následujících zápasů, a pokud si udržíme naši současnou formu z venkovních utkání, nemyslím si, že bychom měli mít problém, jelikož na Old Trafford už na soupeři nezáleží. Tam totiž dokážeme porazit kohokoliv.

 

Je tato část sezóny pro hráče vždycky nejvíce vzrušující?

Ne! [Smích] Ano, je to tak, ale když hrajete o titul je na vás pochopitelně vyvíjen velký tlak, takže musíme duševně zůstávat silní. Pokud začnete o všem až moc přemýšlet, budete tím sami sebe dostávat pod tlak. Každý zápas je jako finálové utkání a vy víte, že musíte držet vaše nervy na uzdě. Ovšem my máme dostatek zkušeností na to, abychom se s tím vypořádali a doufejme, že se nám nakonec podaří titul obhájit a budeme opět mistry.

 

 

V této sezóně máš omezené možnosti hrát. Lze ji z Tvého pohledu označit jako za ročník smíšených emocí?

Myslím si, že pokaždé, když jsem hrál, jsem si na hřišti počínal dobře a jsem připraven a čekám, na jakoukoliv šanci, kterou mi Boss dá, abych ukázal své kvality a pomohl týmu. Chci udělat všechno, co bude v mých silách, abych týmu pomohl vyhrát titul.

 

Jak si udržuješ motivaci, když pravidelně nehraješ?

Je to jen o tom, být připraven. Máme široký kádr, takže Vám musí být jasné, že někdy se na Vás nedostane. Je to smutné a bolestivé, ale musíte zůstat silní a připraveni, kdykoliv budou vaši pomoc potřebovat vaši spoluhráči. Jsme tým a chceme vyhrávat společně.

 

Je zde celá řada špičkových útočníků a to je v boji o titul jedině dobře…

Naprostý souhlas. Někdy se útočníci točí v souvislosti s tím, proti jakému soupeři právě hrajeme. To je moje práce a práce ostatních útočníků, tedy být připravený a vydat ze sebe to nejlepší, když se Vám naskytne šance.

 

Danny Welbeck je bez debat skvělým doplňkem v této skupině útočníků…

Já jsem především šťastný, když vidím, jak se Dannymu skvěle daří. Vzpomínám si, jak přišel mezi nás a vy jste mohli už na první pohled spatřit jeho mimořádné kvality.  Jeho vydařené hostování v Sunderlandu mu skutečně velice prospělo a pomohlo a on je jedním z hráčů, kteří jsou velkou budoucností, ať už pro United nebo pro Anglii.

 

Máš stále pocit, že v období mezi dneškem a květnem ještě sehraješ důležitou roli?

Ano, samozřejmě. Čeká nás ještě dost zápasů, které s sebou přinášejí různá úskalí a já velmi tvrdě a usilovně trénuju, abych měl jistotu, že až nastane moje chvíle, budu na ni připraven.

 

 

zdroj: manutd.com

.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!