05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

City ztratili, United jdou do čela

Vítězství United proti West Bromu spojené se ztrátou Manchesteru City na Swansea, poslalo svěřence Sira Alexe Fergusona na vrchol tabulky Premier League.

Do konce letošní sezóny zbývá odehrát ještě 10 utkání v domácí soutěži a Red Devils mají momentálně náskok 1 bodu před městským rivalem, který navíc v příštím kole přivítá na Etihad Stadium londýnskou Chelsea. Do té doby by United mohli být už 4 body před City, protože s Wolverhamptonem hrají dříve.

 

V dnešním zápase ve Walesu City překvapivě ztratili všechny 3 body, když za domácí přesnou hlavičkou rozhodl Luke Moore. Labutě však mohly být ve vedení mnohem dříve, protože v 6. minutě měli výhodu pokutového kopu, který však Joe Hart zneškodnil.

 

V 88. minutě obránce City Micah Richards dokázal hlavou vyrovnat, ale tento gól byl nakonec správně posouzen jako neplatný, protože Richards stál v době přihrávky v těsném offsidu. Po závěrečném hvizdu byli tedy svěřenci Roberta Manciniho svrženi na druhé místo v tabulce.

 

Jen několik chvil od gólu Swansea se tato zpráva donesla na Old Trafford a domácí fanoušci se okamžitě začali radovat a zpívat chorály.

 

„Hned jsme věděli, že Swansea dala gól,“ řekl Wayne Rooney pro MUTV. „Nevěděli jsme, jestli to bylo 1:0 nebo 2:0, ale jisté bylo, že skórovali. My jsme samozřejmě museli zůstat soustředěni na náš zápas, takže jsme pokračovali v aktivní hře a dotáhli ji do vítězného konce.

 

„Máme vybornou pozici v tabulce, ale upřímně přiznávám, že za výkony v poslední době si ji možná ani nezasloužíme, ale nevzdávame se a budeme bojovat dál. Ještě je před námi dlouhá cesta, ale je příjemné být opět na vrcholu a dívat se na ostatní dolů. Doufejme, že se nám zde podaří vydržet.“

 

Sir Alex byl taktéž nadšen nedělním vývojem 28. kola, ale zároveň se snažil krotit přehnané vášně ze ztráty Manchesteru City. Už dlouho předtím navíc předpověděl, že oba Manchestery ještě budou ztrácet body předtím, než se na konci dubna potkají ve vzájemném střetnutí.

 

„Ztráta City se Swansea je příjemný bonus,“ řekl manažer pro MUTV. „Já vždycky říkám, že v této fázi sezóny se body ještě budou ztrácet a stačí, abychom jich neztratili více, než náš konkurent.“

 

„Nyní musíme co nejvíc našich zápasů vyhrát, abychom se přiblížili celkovému prvenství.“

 

Boss se na závěr vyjádřil ještě ke zraněním, Rooneyho produktivitě a k výkonu Pogby.

 

„Nani si na pátečním tréninku přivodil malé zranění. Není to nic vážného. Výbornou zprávou je, že Valencia už trénuje. Smallinga jsem dnes šetřil.

 

„Pokud Rooney dosáhne v letošní sezóně hranice 40 branek, myslím si, že titul bude jistojistě náš.

 

„Co se týče Pogby, stále se snaží urovnat si vše v hlavě. Moc dobře ví, kde by měl být a zůstat. Svůj potenciál už několikrát ukázal.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!