19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Jak vidí závěr sezóny Berbatov

Dimitar Berbatov vyjádřil svůj názor nad tím, jak bude podle něho dále vyvíjet boj o ligový titul a co čeká United v dalších zápasech.

 

Bývalý hráč Tottenhamu Hotspur se stal v minulé sezóně nejlepším střelcem Premier League. V tomto ročníku však rozhodně nedostává tolik herních příležitostí, kolik by asi chtěl, nicméně zdá se, že jeho loajalita nezná mezí. Nejen že hráč trpělivě čeká na jakoukoliv příležitost v rudém dresu, ale zároveň se schyluje i k prodloužení jeho smlouvy na Old Trafford.

 

Bulharský striker v rozhovoru pro MUTV promluvil o tom, jaký průběh bude mít závěr letošní sezóny. Ví totiž moc dobře, že zkušenosti United mohou trofej pro vítěze Premier League nechat i pro další rok v rukou Rudých ďáblů.

 

„Doufejme, že je v naší moci dostat se na první místo a obhájit titul ještě před tím, než se sezóna nachýlí k úplnému závěru. Ve dvou nebo třech posledních utkáních bychom pak už mohli jen relaxovat a hru si užívat. Tohle je plán, a pokud by se nám podařilo jej naplnit, bylo by to pěkné. Máme zkušenosti a musíme zůstávat svěží, ale mnohem důležitější je vyhrávat zápasy a sbírat body.“

 

Sezóna 2011/2012 je pro Berbatova čtvrtou v dresu United a zkušený forvard se dosud radoval ze dvou ligových titulů Manchesteru United. V neděli nastoupí Rudí ďáblové k utkání proti jeho bývalému zaměstnavateli a Berbatov si je vědom toho, že případná výhra je může v cestě za titulem k úspěchu znovu o kus přiblížit.

 

„Myslím si, že fanoušci si to celé užívají mnohem více, protože je to spojeno s velkým napětím. My ale nevíme, jak dopadnou další zápasy, kdo získá body nebo kdo zůstane na první pozici v tabulce. Poslední dva nebo tři měsíce jsou vždy velice obtížné.“

 

Berbatov také řekl, že během jeho působení v Premier League pozoruje, jak se kvalita protivníků zvedla a rozdíl mezi týmy není zas tak velký a tudíž je nutné být po celou sezónu zvláště opatrný.

 

„Některé celky se oproti minulému ročníku opravdu hodně zlepšily. Manchester City udělal velký krok vpřed a našemu následujícímu soupeři Tottenhamu se také daří dobře, ale není se vůbec čemu divit, protože oba tyto týmy mají skvělá mužstva. Čím jsem ale překvapen, je působení Newcastlu, který patří k týmům, které hrají dobrý fotbal. Každý tým Premier League se zlepšuje, což způsobuje potíže zejména celkům z tak zvané „velké čtyřky“, které mají starosti tím, udržet se na špici, protože jejich pronásledovatelé se usilovně snaží dostat na jejich místo. Pro fanoušky je to jen dobře, protože si mohou vychutnat a užít mnohem více konkurečnosti a dramatičnosti. Fotbal se tu ve všech ohledech stále vyvíjí.“

 

Nedělní výlet do Londýna bude pro United završení zápasů proti nejtěžším soupeřům po nedávných ligových střetnutích s Arsenalem, Chelsea a Liverpoolem. Po zápase se Spurs totiž Ďábly čeká série duelů s týmy především z dolní poloviny tabulky. Ale zatím co fanoušci pochopitelně očekávají od těchto utkání zisky bodů, Berbatov se na ně dívá s daleko větší opatrností, jelikož tzv. „otloukánci“ mají nálepku nevyzpytatelných celků, což představuje problémy.

 

„Musíme vzdát respekt a uznání těmto klubům ze spodu tabulky, protože oni bojují o přežití. A až s nimi budeme hrát, oni nechají na hřišti maximum. Budou hrát na pokraji svých možností, zvláště pak na svých domácích hřištích. To nám situaci vždycky velmi ztěžuje,“ zakončil Dimitar Berbatov.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!