23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rooney ví, že je důležité nezpanikařit

Jak se souboj o titul blíží ke konci, je pravděpodobné, že v období od teď do půlky května nastane hodně vypjatých momentů. Wayne Rooney však trvá na tom, že United mají pevné nervy a hlavně moře zkušeností k tomu, aby všechno zvládli bez paniky.

 

Po úžasném combacku minulý měsíc proti Chelsea, kde Red Devils zvládli vybojovat bod i přesto, že prohrávali 3:0 následovala důležitá výhra v domácím prostředí s Liverpoolem 2:1 a minulý týden dokázali United vybojovat 3 body na Carrow Road, díky dramatickému gólu v nastavení  z kopačky Ryana Giggse.

 

Rooney přiznává, že v minulosti v zoufalých situacích nastal slabý závan paniky, ale tvrdí, že zkušenosti, které on i mnoho jeho spoluhráčů nasbíralo v posledních letech je naučilo nikdy se nevzdávat.

 

„Když jsme na začátku mé kariéry v United prohrávali 1:0 nebo 2:1, začal jsem si říkat, že je potřeba dostat balon do vápna a začal jsem trochu panikařit, aby jsme ten zápas neprohráli. Teď jsem starší a zkušenější  a vím, že nám stačí hrát svou hru  a vždycky se naskytne šance skórovat. S každým zápasem se moje sebevědomí a hlavně zkušenosti zvedaly.“

 

 

Rooney zároveň tvrdí, že správná příprava na každý zápas je v této části sezóny velice důležitá, stejně jako udržet si duševní sílu.

 

„Je důležité,  pečovat o sebe a o své tělo. Trénink je o něco méně intenzivní, když hrajete hodně zápasů a občas můžete brát některé věci zlehka, protože zkoušíte, co všechno vaše nohy ustojí. Intenzita tréninku ke konci sezóny klesá, protože zápasy následují ve velice rychlém sledu a vy se musíte ujistit, že jste na ně připravení.  Aby jste ze sebe vydali to nejlepší, musíte být duševně silní. My teď hlavně musíme zůstat soustředění, tvrdě pracovat a doufat, že nám to přinese titul,“ dodal Rooney na závěr.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!