20/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

United nabídne Berbatovovi prodloužení kontraktu

Manchester United tak uplatní opci, kterou obsahuje kontrakt Dimitara Berbatova. Klub tím prodlouží jeho setrvání v klubu o další rok a zamezí tím tomu, aby se z něj v létě stal volný hráč. Přestože klauzule stoupí v platnost již ve čtvrtek, nemusí být okamžitě uplatněna.

 

Tato klauzule zároveň zaručuje, že se United nemusejí strachovat o to, že by mohli Berbatova v létě ztratit a přitom nedostat zaplaceno. Bulharský útočník přestoupil do Manchesteru United z Tottenhamu za 30 milionů liber v létě 2008, když podepsal s klubem smlouvu v poslední den přestupového období. Samotný hráč nemá možnost tuto klauzuli uplatnit, musí si tak počkat na rozhodnutí klubu.

 

Sir Alex Ferguson však již na konci prosince řekl: „Rozhodně uplatníme opci. Myslím, že ta nabývá platnosti někdy v březnu,“ řekl tehdy manažer United.

 

Berbatov si týdně vydělá zhruba 100.000 liber a není tajemstvím, že v případě prodloužení kontraktu se jeho mzda zvýší. Potom, co se mu náramně povedl začátek angažmá na Old Trafford, je pozice bulharského útočníka o dost složitější, když aktuálně je až čtvrtou volbou Sira Alexe Fergusona na pozici útočníka po Waynu Rooneym, Danny Welbeckovi a Chicharitovi. Berbatov nastřílel v 82 ligových utkáních za United 49 branek.

 

 

 

 

 

 

zdroj: guardian.co.uk

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!