HODNOTENIE: Ajax – Manchester United

Po dlhých sedemnástich rokoch sa červení diabli opäť predstavili v Európskej Lige a na ihrisku slávneho Ajaxu Amsterdam vyhrali pohodlne 2:0 a do druhého zápasu si odvážajú veľmi dobrý výsledok. Hodnotenie jednotlivých hráčov nájdete v článku.

David de Gea – Moc práce nemal. V prvom polčase vytiahol krásny zákrok proti strele De Jonga a v druhom polčase mu vyprášila rukavice strela Christiana Eriksena. Inak ho hráči Ajaxu ničím vážnejším nezaťažili. 6,5

Phil Jones – Po dlhšom čase sa opäť objavil na ihrisku. Narozdiel od Naniho a Younga, ktorí tiež dlho nehrali bol Jones na inom leveli. Svoju pozíciu si držal výborne, cez seba nikoho nepustil a v útočení bol snáď lepší ako Nani. V prvom polčase určite. Veľmi pekný výkon. 7,5

Rio Ferdinand – Počínal si spoľahlivo. S Jonnym vytvárajú účinnú stopérsku dvojicu a tak trochu aj nechávajú zabudnúť na Nemanju Vidiča. Vo vzduchu dominoval, po zemi takmer nič k Davidovi nepustil a rozohrávka bola veľmi dobrá. 7

Jonny Evans – Jonny pomaly, ale isto umlčiava všetkých svojich kritikov. Už dlhšiu dobu ukazuje, že má na to nosiť dres Manchestru United a dnes tomu nebolo inak. Hral veľmi dobre pozične a nedovolil rýchlym útočníkom Ajaxu, aby ho prešprintovali, čo mohol zastavil a občas sa aj v útoku objavil. 7

Fabio – To nie je alternatíva za Evru, to je Evrova konkurencia. Dnes veľmi sympatický výkon. Podobne ako Patrice veľmi dobre podporoval útok, no narozdiel od neho sa aj poctivo vracal do obrany, kde cez seba nepustil nikoho. Bolo na ňom vidieť, že chce zabojovať o svoje miestečko na slnku. 7,5

Nani – Aj keď sa vrátil po dlhšom zranení dnes to nebol výkon hodný Manchestru United. Isto nie v prvom polčase. V súboji 1 na 1 bol úplne marný, roh kopnutý horšie ako od prípravkara, strela horšia ako od brankára… Všetko mohlo ovplyvniť zranenie a to, že dlho nehral, no jeho prístup mi prišiel úplne odfláknutý, nemal záujem bojovať o loptu, nemal záujem rozvíjať akcie, nemal záujem niečo vymyslieť… Dnes jednoznačne najhorší a nič na tom nemení ani asistencia. 5,5

Michael Carrick – Odviedol si svoj štandard z posledných zápasov. Plnil najmä defenzívne povinnosti, ktorých až tak moc nemal a keď už aj mal, tak ich veľmi dobre riešil. Objavoval sa aj pri rozohrávke, ktorú riešil veľmi dobre. 7,5

Tom Cleverley – Ďalší navrátilec po zranení. Patril však k tomu lepšiemu. Lopty rozdával veľmi pekne. Bol pohotový a veľmi presný. Prevzal na seba úlohu dirigenta útoku spolu s Rooneym (keďže krídla ostali v Manchestri) a išlo mu to veľmi dobre. 7,5 MOTM

Ashley Young – Podobný prípad ako Nani. Vôbec mu to dnes nešlo. Centre nepresné, 1 na 1 si tiež nedovolil, no narozdiel od Naniho hral tímovejšie, trochu viac sa snažil a pridal aj gól. Bude však musieť pridať, aby sa dostal nastálo do základu. Bol striedaný Valenciom. 6,5

Wayne Rooney – Dnes nepotvrdil svoju gólovú štatistiku z minulých zápasov, keď v posledných dvoch vstrelil 4 góly. Bol však aj bez nich platný, v útoku sa snažil niečo vymyslieť a jeho odmenou bola pekná asistencia na druhý gól. 7

Chicharito – Opäť ukázal, že pokiaľ nedá gól tak pre tím nemá takmer žiadny prínos. Obrana Ajaxu ho dosť často chytala do offsidu, čo mu dosť narúšalo plány. Treba však uznať, že najmä Vertonghen ho poctivo strážil a nepustil ho do žiadneho brejku. Potom však prišlo prečíslenie, výborná prihrávka od Rooneyho a gól bol na svete. 7

Hráči, ktorí striedali:

Antionio Valencia – Ukázal, že jeho forma nemá klesajúcu tendenciu a za tých pár minút, čo bol na ihrisku toho predviedol viac, ako Nani, ktorý odohral 90 minút. Ihneď po nástupe sa dostal do zápasu, napádal, bojoval, kombinoval a vybojoval druhý gól. Škoda zranenia (hamstring), ktoré si privodil pri zakladaní gólového protiútoku. 7

Paul Scholes – Prišiel na ihrisko ihneď po prvom góle a mal za úlohu jediné – dirigovať to tam. Išlo mu to pomerne dobre, no na môj vkus ho dnes nebolo vidieť až tak moc v porovnaní s ostatnými zápasmi. Samozrejme svoj štandard si odviedol. 6,5

Danny Welbeck – Nehodnotený

Hodnotenie je subjektívny názor autora!

Tímový výkon – V prvom polčase to bola katastrofa. Krídla absolútne mimo, útok bol tiež bezzubý, jedine obrana si udržala svoj štandard. Celkovo to však tímu ako celku išlo dobre, nikto výrazne nevyčnieval a okrem Naniho nikto výrazne nezaostával. Miestami však viazla kombinácia kvôli nezohratosti a to najmä na krídlach. Z horúcej pôdy sme si odniesli 3 body po peknom druhom polčase a to je najdôležitejšie. 7