24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Giggs před dalším velkým mezníkem své kariéry

Měl to být normální zápas na Old Trafford. 2. března 1991 přijel do Divadla snů Everton. Ve 35. minutě se ovšem zranil Denis Irwin a nahradil jej 17-ti letý teenager, který si zároveň připsal ligový debut za United.
Nyní, o 21 let později, tento talentovaný mladík – který se jmenuje Ryan Giggs – vyhrál více trofejí než jakýkoliv jiný hráč historie anglického fotbalu a chystá se ke startu číslo 900 v dresu Manchesteru United, kterému byl po celou svou fotbalovou kariéru věrný.

 

„Je naprosto neuvěřitelný,“ říká Irwin. „Když poprvé přišel do kabiny, věděli jsme, že je velmi talentovaný. Disponoval obrovskou rychlostí, byl jako blesk. Měl také velmi dobou techniku, míč ovládal dokonale. Mohli jste si být jistí, že si bude plnit své defenzivní povinnosti stejně skvěle, jako ty ofenzivní,“ doplnil Denis Irwin.

 

„Aby dosáhl startu číslo 900 v klubu jako je tento, je naprosto neuvěřitelné. Všichni ho znali jako křídlo, které od 1. do 90. minuty běhal nahoru a dolů. A on se na sklonku své kariéry přeorientoval na hru do středu zálohy. Už jenom tohle stačí k tomu, aby jsme pochopili, jak neuvěřitelný hráč to je,“ zakončil Irwin.

 

 

 

Sám Ryan Giggs v rozhovoru prozradil, že o odchodu uvažoval před začátkem minulé sezony. Až setkání se Sirem Alexem Fergusonem ho přesvědčilo o tom, že má týmustále co nabídnout a být jeho důležitým článkem.

 

„Rozhoudnout se, kdy ukončit kariéru a odejít do fotbalového důchodu, je hrozně těžké. Přemýšlíte, proč odejít právě teď a jestli svým rozhodnutím neuškodíte týmu. Musíte v sobě mít určitou sebereflexi, aby jste poznal, zda máte spoluhráčům ještě co nabídnout.

 

 

„Minulá sezona pro mě byla velmi těžká. Utrpěl jsem zranění (podkolenní šlacha) a okolo Vánoc, kdy přichází jedna z nejdůležitějších částí sezóny, jsem skoro nic nenahrál. Přemýšlel jsem o tom, že to může být poslední sezona. Až Sir Alex mi moje rozhodnutí rozmluvil.“

 

Giggs také vyjádřil, jak je hrdý, že dokázal v dresu United absolvovat těžko uvěřitelných 899 zápasů a nepochybně přidá další. Jubilejní start číslo 900 může přidat už v zápase Evropské ligy proti Ajaxu. Vysvětluje také, jak mu pomohl přesun do středu zálohy a jak přemýšlí o konci své kariéry.

 

„Odchod do sportovního důchodu je rozhodnutí, na které potřebuji hodně času. Po každém zápase se totiž cítím úplně jinak. Například po utkání s Chelsea, ve kterém jsem po skvělém návratu do hry dokázali urvat bod, jsem se cítil naprosto báječně. Byl to těžký zápas, ale po jeho konci jsem ze sebe měl skvělý pocit.“

 

„Naopak jsou tu zápasy, po kterých se tak dobře necítím. Po zápase na Arsenalu jsem se cítil špatně. Je to tedy jako na houpačce. Jednou se cítím skvěle, podruhé hůře. Je proto důležité myslet dopředu a nenechávat rozhodnutí na poslední chvíli.“

 

„Přechod do středu zálohy mi určitě pomohl. Když jsem hrál na křídle, tak jsem se po zápasech cítil naprosto vyčerpaný. Kdybych se neposunul do středu, tak už bych dnes nemohl hrát. Nyní jsem po zápasech také samozřejmě unavený, ale jinak než na křídle. Jsou to prostě jiné pohyby a já si naší hru velmi užívám. Není mnoho hráčů, kteří dosáhnou zápasu číslo 900. Já mám to štěstí, že se tak stane v dresu milovaného klubu. Jsem na to velmi hrdý.“

 

Jedna trofej Giggsovi ovšem uniká. Je to právě vítězství v Evropské lize. I přes velké zklamání kvůli vypadnutí z Ligy mistrů, by byl Velšan velmi rád, kdyby United letos právě tuto soutěž vyhráli.

 

 

„Zklamání z vyřazení bylo obrovské. Ale nedá se nic dělat. Vrátit zpátky to nemůžeme a proto je důležité koukat se dopředu. Tak pojďme a vyhrajme Evropskou ligu,“ nabádá Giggs své spoluhráče.

 

 

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!