04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Fergie: „Suarez zahanbil Liverpool“

Sir Alex Ferguson po výhře nad Liverpoolem označil chování Luize Suareze za ostudné a řekl, že by si Suarez za Liverpool už nikdy neměl zahrát. Urugayský útočník si odmítl před začátkem utkání podat ruku s Evrou.

 

 

Suarez se představil poprvé v lize po návratu z osmizápasového trestu poté, co byl shledán vinným za to, že rasisiticky urážel právě kapitána United v předchozím vzájemném ligovém zápase na Anfield Road.

 

Hodně se diskutovalo o tom, zda si tito dva hráči podají před začátkem zápasu ruku. Po Evrově nabídce ji útočník Liverpoolu odmítl. V reakci na Suarezovo gesto mu odmítl podat ruku také stoper United, Rio Ferdinand. Po zápase se strhla roztržka mezi hráči, když Evra slavil výhru v blízkosti útočníka Liverpoolu.

 

 

Alex Ferguson byl po zápase, ve kterém se United dostali do čela Premier league, velmi rozhořčen Suarezovým chováním. „Nemohl jsem tomu uvěřit, prostě nemohl. Je to ostuda celého Liverpoolu a Suarez by si za ně už nikdy neměl zahrát. Historie Liverpoolu je velká a Suarez ji dnešním gestem zahanbil. Jsem jím velmi zklamán, bylo to od něj hnusné a ostudné.“

 

Dále Fergie dodal: „Díky tomu co udělal, se hned na začátku zápasu zbytečně vytvořila nepřátelská atmosféra. Od dob Johna Barnese, na kterého fanoušci házeli banány, urazil fotbal dalekou cestu aby jsme se dostali tam, kde jsme dnes. Otázka rasismu je v téhle zemi velmi důležítá.“

 

Alex Feguson také novinářům pověděl, že Patrice Evra neměl svou oslavou po zápase provokovat protihráče.


zdroj: http://www1.skysports.com/


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!