04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Bobby Charlton získal cenu Laureus

Legenda Manchesteru United na vyhlašování cen Laureus získala cenu za celoživotní sportovní přínos. Stalo se tak přesně na den výročí 54. výročí tragédie v Mnichově.

 

 

Sir Bobby bohužel nemohl cenu převzít. V neděli onemocněl a musel se vrátit zpátky z Londýna do Manchesteru, kde se předávání cen konalo.

 

„Bobby Charlton je v pořádku, ale necítil se moc dobře a proto se raději vrátil do Manchesteru. Je velmi smutný, že nemůže převzít tuto cenu,“ podotkl Alex Ferguson, který se galavečera zúčastnil namísto Charltona.“ Toto ocenění vezmu na Old Trafford a předám do správných rukou. Bobby bude velmi nadšený a vím, že si této ceny bude velmi vážit.“

 

„Tato noc je pro něj velmi těžká. Dnes je to přesně 54 let od tragédie v Mnichově, při které jsme ztratili osm výborných mladých fotbalistů. Bobby je stále tak bezprostřední, jako když jsem ho poprvé potkal. Je to pro mě velmi důležitá postava.“

 

„Manchester United je Bobbyho život. Do klubu přestoupil, když mu bylo 15 a od té doby je stále s námi. Nyní působí jako jeden z našich ambasadorů. Za mých 25 let v klubu mě Bobby podpořil ve všem, co jsem udělal. Byl neuvěřitelný. Nevím, kde bych byl bez jeho podpory,“ zakončil svůj proslov Alex Ferguson.

 

Charlton je druhý v počtu odehraných zápasů v historii United. Byl to také kapitán v roce 1968, kdy se Manchester poprvé stal králem fotbalové Evropy.

 

Laureus World Sports Award, jsou každoročně udělovaná ocenění sportovcům za jejich mimořádné výkony v uplynulém roce. Předchozími držiteli tohoto ocenění je Zinedine Zidane (rok 2011), Johan Cruyff (rok 2006) a Pelé (rok 2000).

 

 

Zde je několik fotografií ze slavnostního ceremoniálu [přidal Marenka MU]

 

 

 

zdroj: givemefootball.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!