Hodnocení: Chelsea – Manchester United

Hráči Manchesteru United narazili v tomto kole Premier League na čtvrtý tým tabulky – Chelsea. Jak si hráči vedli v zápase, se dozvíte v tomto článku.

David De Gea – Kdo ví, který z brankářů by chytal, kdyby Lindegaard nebyl zraněný. Každopádně tato role připadla tomuto mladému španělskému brankáři a až na jednu situaci, kdy po centrovaném míči zaváhal a místo, aby míč chytil, ho jenom vyboxoval před sebe, si vedl více než dobře. Samozřejmě, nejvíce vyčnívá zákrok proti standartní situaci Maty, který byl podle mého názoru opravdu jeden z nejlepších zákroků za poslední dobu. Ale i několikrát vyrazil jedovaté střely Sturridge, Essiena a dalších. Opravdu vynikající výkon a za mě osobně dnes MOTM – 9.

Rafael – V prvním poločase snad nejlepší hráč na hřišti. Přes jeho stranu se prakticky nikdo nedostal. Vyhrál spoustu osobních soubojů a málokdy ztratil míč. Ani v druhém poločase nezklamal, jenže musel být vystřídán poté, co United dostali 3. gól a snažili se s výsledkem něco udělat. 8

Rio Ferdinand –Jeho přítomnost byla znát. Hlavně při rozích a centrech, při kterých mívá De Gea problémy. Bohužel při jednom takovém centru si srazil míč do brány, ale to mu jenom těžko může někdo vyčítat. Jinak působil jistě a několikrát zastavil protiútok Blues. 7

Jonny Evans – Sedí mu role „druhého“ stopera. Na druhou stranu, jednou hodně zaváhal a Torres se řítil sám na bránu, ale naštěstí pro něj se utopil v kličkách, místo aby vystřelil. Vlastní gól byl ještě méně zaviněný než u Ferdinanda. 7

Patrice Evra Zase si vybral slabší den. Patrice je výborný, když má založit protiútok, když je potřeba hrát do plných, ale když se má bránit, to už je horší. První gól jde čistě na jeho vrub, u druhého zaspal ve vlastní šestnáctce a nechal pohodlně odcentrovat Torrese a při třetím zase zavinil faul, po kterém následovala gólová standartní situace. Zase na druhou stranu zařídil první penaltu. 6

Antonio Valencia – Dnes to nebyl jeho nejlepší výkon. Po dvou měsících sílící formy přišel mírný úpadek. Možná jeho výkon trochu zkreslují ty famózní výkony, které už několik zápasů předvádí. Občas sice pořádně provětral pravou lajnu svou úžasnou rychlostí, ale dnes mu chyběly ty centry, z kterých bývá ve vápně soupeře vždy dusno. Měl velký podíl na vyrovnávající brance. 7

Michael Carrick – Předvedl svůj typický výkon, nic velkého nepokazil, nic velkého nevymyslel. Naboural řadu soupeřových akcí, po příchodu Paula Scholese měl ještě více volnosti, kterou využil. 7

Ryan Giggs – V prvním poločase asi nejhorší hráč na hřišti. Často se snažil vymýšlet nesmyslné dlouhé přihrávku dopředu, kde ale nikdo nebyl nebo byl obsazený. Několikrát lacině ztratil balón a všechna „práce“ pak zůstávala na Carrickovi. Hlavně po příchodu Scholese se zlepšil a nakonec naservíroval na hlavu Chicharita vyrovnávající asistenci. 6

Ashley Young – Všichni jsme byli zvědaví, jak si Ashley po zranění povede. Nebylo to špatné, na levé straně slušně motal hlavu Ivanovičovi a dostal se i ke slibné střele, kterou Čech jen tak tak vyrazil. Centry už nebyly zase tak povedené. Nakonec přepustil své místo Chicharitovi. 6,5

Wayne Rooney – Také navrátilec po zranění a také velmi dobrý výkon. Dnes tolikrát neztrácel míče, tak jako v posledních zápasech a několikrát nebezpečně vystřelil. Poslední penaltu, kterou kopal sice neproměnil, ale dnes je zahrál výborně. Nastartoval tak honbu za nakonec cennou remízou. 8

Danny Welbeck – Zařídil mírně kontroverzní druhou penaltu. Častokrát se nabízel do kombinace, vracel se do hloubi pole pro míče a ohrožoval branku Petra Čecha. Solidní výkon, kterému scházel gól. 7

Javier Hernandez–Opět přišel jako žolík a tentokrát se to vyplatilo. Vyrovnal na konečných 3:3, když nedal Čechovi hlavou z blízka šanci. Bojoval a nakonec byl také odměněn. 7

Paul Scholes – Škoda, že odehrál poslední dvě utkání. Jinak by dnes asi nastoupil v základní sestavě. Po jeho příchodu se náš střed hřiště výrazně posilnil a bylo to znát. Paul předvedl několik svých typických dlouhých přihrávek a opět i svou vynikající úspěšnost, co se přihrávek týče. Byl klíčem k vyrovnání. 7

Park Ji-Sung – Přišel na hřiště až v 83. minutě. Nehodnocen

Týmový výkon -Bylo to jako na houpačce. Hráči ze začátku tlačili soupeře, poté se zatáhli a nechali je hrát. Z toho vyplynul první gól a následné otočení o 180 stupňů a zase obrovský tlak, z kterého ale do přestávky žádný gól nepadl. Po pauze přišlo infarktových 6 minut, po kterých na tabuli svítilo skóre 3:0. Hráči opět zabrali a ukázali zase a opět všem svým příznivcům, že se nevzdají za žádných okolností. Vydřeli nakonec cennou remízu. I díky tomuto obratu dávám 7.

Tento článek je pouze subjektivním názorem autora.