02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Měli by United hrát pouze se třemi stopery?

Kolikrát se v poslední době stalo, že soupeř přijel na Old Trafford, zalezl v 10 lidech do vápna, jenom odkopával balony a doufal, že uhraje nějaký přijatelný výsledek, jako například v úterý Stoke City?

 

Opravdu mnohokrát, nemá cenu to ani počítat. Tak proč se United nemůžou těmto taktikám přizpůsobit a změnit svůj styl na ofenzivnější, ve kterém by hráli pouze tři stopeři?

 

Bude zde určitě mnoho odpůrců, včetně samotného Sira Alexe Fergusona, protože si všichni myslí, že dobrá defenziva Vám zajistí titul – to je omyl.

 

Nedávno to byl Gaffer (Goals And Footballs For East Africa Region), který uvedl,že máme v kádru tři nejlepší mladé stopery v zemi. Tak proč je nevyužít všechny najednou? Hrát v této sestavě by samozřejmě nešlo v každém zápase, proti každému soupeři nebo ve venkovních zápasech. Ale jsou tady i duely, ve kterých by to fungovalo skvěle.

 

Nenechte se zmást, výsledné skore je velmi důležité. United to poznali téměř na vlastní kůži v sezoně 2009/10. Dá se spekulovat o tom, že titul ztratili také kvůli tomu, že nedokázali skórovat tolikrát, jako vítěz (Chelsea). Dali o 15 golů méně, inkasovali však pouze o 4 branky méně. Po 23 zápasech právě probíhající sezony jsme dali méně gólů než Citizens (o 4) a také jsme jich více dostali (o 2). Jednoduchou matematikou si můžeme spočítat, že defenzivní smýšlení se často nevyplácí. Museli by jsme se vrátit zpátky až do sezony 2007/08, kdy se stalo, že vítěz Premier League obdržel zároveň nejméně branek.

 

Udržet čisté konto je pro tým samozřejmě velmi důležité, ale když do Divadla Snů přijede soupeř, který nemá nejmenší zájem útočit, proč ho od začátku nesevřít tou nejvíc ofenzivní sestavou, kterou můžeme na hřiště poslat?

 

Pamatujete si, jak vzrušující byly zápasy, ve kterých mohli United vyhrát 5:2 nebo třeba 4:3? Nyní bylo toto vzrušení nahrazeno tím, že se bojíme o vítězství až do konce zápasu. Protože co se může asi tak stát, když si Váš tým nedokáže poradit se soupeřovo obranou? Jsou dvě možnosti: vyhrajeme o gól, nebo se budeme muset spokojit s remízou, ve které nepadne moc branek.

 

Jako každé rozestavení, i toto se třemi stopery může být použito ve více způsobech či variantách. Prioritou ovšem vždy zůstane výběr správných hráčů, aby jsme v sestavě dosáhli určité rovnováhy.

 

Dáme Vám jako příklad dvě rozestavení:

 

První formace by mohla být označována jako 3-2-2-1-2. Vzadu tři stopeři, před nimi dva střední záložníci, na krajích dvě křídla. Jeden ofenzivní záložník a nakonec dva čistokrevní útočníci. Grafické znázornění Vám to určitě vysvětlí lépe. Toto rozestavení by mělo soupeře zatlačit hluboko do jejich obranného rozestaveni po celých 90.minut. Podle mnohých je právě tato taktika účinnější, než klasické 4-4-2.

 

 

Druhá by mohla nést označení 3-3-2-1-1. Jediný rozdíl oproti první je ten, že se útočící krajní obránci posunou na kraje zálohy, takže teoreticky se dá mluvit o tom, že by jsme hráli s pěti obránci. Na tyto dva posty by se perfektně hodili dvojčata Da Silvovi, pokud se jim už konečně budou vyhýbat zranění. Se svými útočnými výpady a nadšením, které je jim vlastní, by mohli velmi dobře podporovat útok. Na druhou stranu by také dobrě plnili úlohu defenzivních křídel.

 

 

 

Na závěr bych chtěl dodat, že tento článek není kritikou (ač se to tak na první pohled může zdát). Je to prostá úvaha o tom, jak by také mohla vypadat hra United.

 

zdroj: http://www.theunitedreligion.com/

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!