03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Boss věří De Geovi

Sir Alex Ferguson trvá na tom, že nemá žádné výčitky svědomí k Davidu De Geaovi, ale i přes to boss uznává, že se má mladý brankář ještě co učit.

 

 

21letý brankář v této sezóně udělal několik chyb, ale Sir Alex říká, že David na sobě tvrdě pracuje a snaží se o to, aby co nejméně chyboval.

 

Ten kluk má velký talent, o tom není pochyb. Udělal dvě nebo tři chyby v předcházejících zápasech, ale má teprve 21 let a za dva nebo tři roky nebude nikdo diskutovat, že není zralý. Bude ukazovat svůj potenciál,“ vysvětlil Sir Alex.

 

V současné době víme, že pro něj není snadné hrát anglický styl hry. První gól proti Liverpoolu v FA Cupu je nejlepším příkladem. Byl vytlačen ven z brány a navíc naši hráči sami vytvořili nebezpečnou situaci, kde bylo příliš málo místo pro nějaký zákrok. Nikdy předtím ve Španělsku nic takového nezažil, takže to pro něj bylo obtížné.“

 

Projevilo se to, když uděláte chybu v United, každy bude směřovat svou pozornost k Davidovi. Někdy je to trochu přehnané, ale nepopírám, že ty chyby neexistují. Ale on se snaží ty chyby odstranit. David brzy pochopí anglický styl hry a pak tyto chyby zmizí.“

 

Sir Alex také připustil, že zaplnění mezery po Edwinu van der Sarovi nebude snadný úkol pro každého brankáře, ale stále trvá na tom, že koupit mladého golmana byl správný tah.

 

Je to těžké, když vyměníte někoho, jako je Edwin van der Sar a Peter Schmeichel – jsou to zřejmě dva nejlepší golmani v evropském fotbale za posledních 40 let.“

 

Cítili jsme, že bychom měli koupit mladého brankáře, který se bude rozvíjet a dospívat, protože má velký potenciál,“ zakončil Boss.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!