19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ferdinand: „Fa Youth Cup je skvělá příležitost pro mladíky“

Rio Ferdinand očekává,  že mladíci z United využijí FA Youth Cup jako odpalovací plochu pro jejich kariéru. Rudí mladíci odehrají ve čtvrtek večer zápas páteho kola soutěže na stadionu Swansea City a mnoho z nich dostane první příležitost, zahrát si na prvoligovém stadionu před publikem. 

 

Ačkoliv očekávání, že se zopakuje loňský úspěch klesla  kvůli věku a rozšíření současné skupiny, Ferdinand věří, že družina Paula McGuinesse může stále překvapit. Jelikož se sám dostal s West Hamem v roce 1996 do finále, je Rio stálým obdivovatelem této soutěže.

 

„Zažil jsem skvělé časy v této soutěži. Měli jsme formu a dostali jsme se až do finále, které jsme sehráli proti Liverpoolu – Michael Owen hrál v té době za Liverpool. Zahrál jsem si na Anfieldu i v Upton Parku, což pro mě bylo  nebočejným zážitkem. Podle mě je to skvělý turnaj, jelikož máte možnost si zahrát na velkých stadionech a zjistíte, jaké to je hrát velké zápasy jako mladý hráč. Jsem si jistý, že si chlapci vychutnají ten moment a tu možnost reprezentovat Manchester United v řádné soutěži.“ svěřil se Ferdinand.

 

Po fyzické stránce je letošní tým trochu pozadu oproti loňským vítězům, ale hráči jako Tyler Blackett nebo Luke McCullough jsou silnými obránci.

 

„ Pro mnohé z hráčů to může být skvělá odpalovací plocha pro jejich kariéru. Za ty roky jsme mohli vidět  jak se hráči, kterým se dařilo v této soutěži, stali stálými členy prvních týmů. Jsou ještě mladí. Viděl jsem je na tréninku a dokonce jsem viděl i pár zápasů a můžu říct, že tento rok máme hodně talentovaných, mladých hráčů. Kdo ví? Možná si chvíli počkáme, ale můžou překvapit a porazit jakýkoliv tým, v což doufám. Ale to nejlepší z tohohle týmu asi uvidíte v příští sezoně v rámci fyzické zdatnosti a vývoje. Někdy musí manažeři být trpěliví, protože někteří vyrůstají rychleji a někteří pomaleji. Je zde pár hráčů, kteří jsou fyzicky zdatní jako Tyler, kteří se o sebe dokáží postarat.“  pochválil Ferdinand.

 

„Myslím si, že se jim tento ročník povede a překvapí pár lidí. Půjdou krok za krokem a bude se jim dařit.“ dodal na adresu mladíků zkušený stoper.

 

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!