Mame-Biram Diouf přestoupil do Hannoveru

19

Senegalský útočník Mame Biram Diouf přestupuje do německého Hannoveru.

24letý forvard nedostával na Old Trafford v prvním týmu téměř žádný prostor a tak se rozhodl změnit své působiště a zamířil do Hannoveru. Diouf za Manchester United nastoupil pouze k 9 zápasům a vstřelil jeden gól. Po většinu svého působení u United odehrál v rezervním týmu, což mu ve 24 letech už přestávalo vyhovovat a další hostování už podstoupit nechtěl.

 

 

Mame Diouf přišel do Manchesteru v létě roku 2009 z norského Molde, sezónu 2010/2011 strávil na hostování v Blackburnu Rovers, kde ve 29 utkáních vstřelil 6 gólů, včetně hattricku do sítě Norwiche v Ligovém poháru.

 

 

Mame-Biram byl členem týmu, který se účastnil letního turné po USA 2011 a Sir Alex Ferguson prohlásil, že s tímto hráčem počítá. V konkurenci v podobě hráčů jako je Rooney, Welbeck, Berbatov nebo Chicharito, však dostával jen velmi málo možností hrát a šancí se prosadit, což vedlo k jeho následnému odchodu.

 

 

 

Trenér Hannoveru Mirko Slomka k přestupu řekl:

 

„Jsem šťastný, že v osobě Mame Dioufa, získáváme další možnosti do ofenzivy. Podařilo se nám jej získat na poslední chvíli, takže nám pomůže v bojích, jak v Bundeslize, tak i v zápasech Evropské ligy.“

 

 

O tomto neočekávaném transferu se nemluvilo a vše se odehrálo víceméně v tichosti. Mame Biram Diouf přestoupil za nezveřejněnou částku (údajně za 1,8 milionu eur) a podepsal s německým celkem smlouvu na 2,5 roku čili do léta 2014.

 

 

Je menším překvapením, že svou budoucnost vložil právě do soutěže jakou je Bundesliga a ne do některého celků z Premier league či Championship. Je však jisté, že v tomto působišti bude mít více příležitostí se prosadit a ukázat své kvality, než tomu bylo v Manchesteru United.

 

 

Nám tedy nezbývá, než popřát tomuto hráči vše dobré a mnoho úspěchů nejen v novém působišti, ale i následné fotbalové kariéře.

 

 

Zdroj: www1.skysports.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokV krátkosti o zraněních
Ďalší článokFerguson: „Cleverleyho návrat môže byť kľúčový“
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!