23/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Mame-Biram Diouf přestoupil do Hannoveru

Senegalský útočník Mame Biram Diouf přestupuje do německého Hannoveru.

24letý forvard nedostával na Old Trafford v prvním týmu téměř žádný prostor a tak se rozhodl změnit své působiště a zamířil do Hannoveru. Diouf za Manchester United nastoupil pouze k 9 zápasům a vstřelil jeden gól. Po většinu svého působení u United odehrál v rezervním týmu, což mu ve 24 letech už přestávalo vyhovovat a další hostování už podstoupit nechtěl.

 

 

Mame Diouf přišel do Manchesteru v létě roku 2009 z norského Molde, sezónu 2010/2011 strávil na hostování v Blackburnu Rovers, kde ve 29 utkáních vstřelil 6 gólů, včetně hattricku do sítě Norwiche v Ligovém poháru.

 

 

Mame-Biram byl členem týmu, který se účastnil letního turné po USA 2011 a Sir Alex Ferguson prohlásil, že s tímto hráčem počítá. V konkurenci v podobě hráčů jako je Rooney, Welbeck, Berbatov nebo Chicharito, však dostával jen velmi málo možností hrát a šancí se prosadit, což vedlo k jeho následnému odchodu.

 

 

 

Trenér Hannoveru Mirko Slomka k přestupu řekl:

 

„Jsem šťastný, že v osobě Mame Dioufa, získáváme další možnosti do ofenzivy. Podařilo se nám jej získat na poslední chvíli, takže nám pomůže v bojích, jak v Bundeslize, tak i v zápasech Evropské ligy.“

 

 

O tomto neočekávaném transferu se nemluvilo a vše se odehrálo víceméně v tichosti. Mame Biram Diouf přestoupil za nezveřejněnou částku (údajně za 1,8 milionu eur) a podepsal s německým celkem smlouvu na 2,5 roku čili do léta 2014.

 

 

Je menším překvapením, že svou budoucnost vložil právě do soutěže jakou je Bundesliga a ne do některého celků z Premier league či Championship. Je však jisté, že v tomto působišti bude mít více příležitostí se prosadit a ukázat své kvality, než tomu bylo v Manchesteru United.

 

 

Nám tedy nezbývá, než popřát tomuto hráči vše dobré a mnoho úspěchů nejen v novém působišti, ale i následné fotbalové kariéře.

 

 

Zdroj: www1.skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!