Boss vyzdvihl sebědůvěru svých svěřenců

8

Sir Alex Ferguson zdůraznil, že jednou z důležitých věcí v tomto zápase, byla vůle a trpělivost jeho svěřenců, kteří oplývali sebedůvěrou. Právě tyto věci měly pozitivní dopad na hráče Manchesteru United, kteří díky tomu dokázali porazit Arsenal a dál tak drží vedoucí Citizens pod tlakem.

 

Ještě než byla na Emirates Stadium zahájena bitva mezi Gunners a United, tak se na Etihad Stadium utkal lídr tabulky Manchester City s rozjetým Tottenhamem.  Už už to vypadalo, že svěřenci Roberta Manciniho v tomto utkání body ztratí a se Spurs remizují 2:2, avšak díky Balotelliho proměněné penaltě, která byla odpískaná v posledních okamžicích zápasu, nakonec zůstaly tři body v modré části Manchesteru.
Tím byl jejich náskok před United na několik hodin šestibodový, jenže United ukázali svou velikost a v těžkém souboji si dokázali poradit s Arsenalem, který díky přesným zásahům Antonia Valencii a Dannyho Welbecka porazili 1:2.

 

„Bylo důležité zvítězit poté, co City svůj zápas také vyhráli, ale způsob jakým jsme dnes vyhráli my, byl pro mě více než potěšující. Myslím si, že jsme vyhráli způsobem, jakým by se to mělo dělat. Odehráli jsme doslova dobrodružný zápas, byli jsme pozitivně naladěni a měli velkou víru v sebe samotné. Jsem rád, že se takto prezentujeme právě v této části sezóny…“ začal spokojeně manažer United.

 

„Arsenal začal ve druhém poločase více bojovat a v prvních patnácti minutách jsme měli i trochu štěstí, ale naše protiútoky byly zničující a mohli jsme z nich vstřelit spoustu gólů. Před títmo utkáním jsem říkal, že nás nyní čekají hned čtyři masivní venkovní zápasy [Arsenal, Chelsea, Tottenham, City] a nyní máme za sebou první z nich. To, co nyní musíme udělat, je zůstat v závěsu za City. Fotbal je legrační hra. Dnešní utkání City nám hodně napovědělo o tom, co se všechno může stát, a co se bude měnit [než skončí sezóna], my se jich prostě jen potřebujeme držet,“ pokračoval Sira Alex, který dává najevo, že je přesvědčen o tom, že forma Citizens nebude trvat věčně.

 

Manažer také nezapomněl pochválit konkrétní hráče, jmenovitě třeba střelce vítězného gólu Dannyho Welbecka, jenž se střelecky prosadil ve třetím utkání v řadě a celkově vsítil svůj devátý gól v sezóně.

 

„Danny byl fantastický. Jeho pracovní tempo, nasazení a pohyb jsou skvělé. On je vždycky připraven skórovat a obránci s ním mají velký problém, protože se od nich dokáže odpoutat, uvolnit se a dostat do šance. Dnes mohl vstřelit klidně pět gólů. Nebyl daleko od tří nebo čtyř dalších zásahů. V jistém smyslu měj jen smůlu. Ale dal důležitý rozhodující gól a pokračuje ve skvělém účinkování v prvním týmu. Na to, že je mu 21 let, si počíná opravdu dobře,“ zakončil rozhovor Ferguson.

 

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokDanny Welbeck k utkání proti Arsenalu
Ďalší článokPozápasové vyjadrenie Fergusona o zraneniach
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!