03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Boss vyzdvihl sebědůvěru svých svěřenců

Sir Alex Ferguson zdůraznil, že jednou z důležitých věcí v tomto zápase, byla vůle a trpělivost jeho svěřenců, kteří oplývali sebedůvěrou. Právě tyto věci měly pozitivní dopad na hráče Manchesteru United, kteří díky tomu dokázali porazit Arsenal a dál tak drží vedoucí Citizens pod tlakem.

 

Ještě než byla na Emirates Stadium zahájena bitva mezi Gunners a United, tak se na Etihad Stadium utkal lídr tabulky Manchester City s rozjetým Tottenhamem.  Už už to vypadalo, že svěřenci Roberta Manciniho v tomto utkání body ztratí a se Spurs remizují 2:2, avšak díky Balotelliho proměněné penaltě, která byla odpískaná v posledních okamžicích zápasu, nakonec zůstaly tři body v modré části Manchesteru.
Tím byl jejich náskok před United na několik hodin šestibodový, jenže United ukázali svou velikost a v těžkém souboji si dokázali poradit s Arsenalem, který díky přesným zásahům Antonia Valencii a Dannyho Welbecka porazili 1:2.

 

„Bylo důležité zvítězit poté, co City svůj zápas také vyhráli, ale způsob jakým jsme dnes vyhráli my, byl pro mě více než potěšující. Myslím si, že jsme vyhráli způsobem, jakým by se to mělo dělat. Odehráli jsme doslova dobrodružný zápas, byli jsme pozitivně naladěni a měli velkou víru v sebe samotné. Jsem rád, že se takto prezentujeme právě v této části sezóny…“ začal spokojeně manažer United.

 

„Arsenal začal ve druhém poločase více bojovat a v prvních patnácti minutách jsme měli i trochu štěstí, ale naše protiútoky byly zničující a mohli jsme z nich vstřelit spoustu gólů. Před títmo utkáním jsem říkal, že nás nyní čekají hned čtyři masivní venkovní zápasy [Arsenal, Chelsea, Tottenham, City] a nyní máme za sebou první z nich. To, co nyní musíme udělat, je zůstat v závěsu za City. Fotbal je legrační hra. Dnešní utkání City nám hodně napovědělo o tom, co se všechno může stát, a co se bude měnit [než skončí sezóna], my se jich prostě jen potřebujeme držet,“ pokračoval Sira Alex, který dává najevo, že je přesvědčen o tom, že forma Citizens nebude trvat věčně.

 

Manažer také nezapomněl pochválit konkrétní hráče, jmenovitě třeba střelce vítězného gólu Dannyho Welbecka, jenž se střelecky prosadil ve třetím utkání v řadě a celkově vsítil svůj devátý gól v sezóně.

 

„Danny byl fantastický. Jeho pracovní tempo, nasazení a pohyb jsou skvělé. On je vždycky připraven skórovat a obránci s ním mají velký problém, protože se od nich dokáže odpoutat, uvolnit se a dostat do šance. Dnes mohl vstřelit klidně pět gólů. Nebyl daleko od tří nebo čtyř dalších zásahů. V jistém smyslu měj jen smůlu. Ale dal důležitý rozhodující gól a pokračuje ve skvělém účinkování v prvním týmu. Na to, že je mu 21 let, si počíná opravdu dobře,“ zakončil rozhovor Ferguson.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!