18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Boss by si přál Ole Gunnara Solskjaera jako svého nástupce

Sir Alex Ferguson se vyjádřil ke svému případnému nástupci na manažerském postu v Manchesteru United – podle něj by se na tuto práci nejvíce hodil bývalý legendární útočník Red Devils Ole Gunnar Solskjaer.

 

 

Sedmdesátiletý manažer při oslavě svých kulatých narozenin řekl, že by rád strávil na Old Trafford ještě 3 roky. Tato zpráva přinesla mnoho spekulací, kdo by měl tohoto úspěšného lodivoda Manchesteru United nahradit. V tisku kolují jména jako Pep Guardiola z Barcelony nebo José Mourinho z Realu Madrid, ale sám Fergie věří, že právě Solskjaer by byl tím pravým člověkem k tomu, aby se vypořádal s tlakem, který takováto práce přinese.

 

Mnoho hráčů, kteří působili pod Sirem Alexem, se po skončení fotbalové kariéry dalo na trénování. Kromě Solskjaera to byli například Bryan Robson, Mark Hughes, Steve Bruce, nebo Roy Keane.

 

Solskjaer momentálně sbírá zkušenosti v norském Molde, kde se mu povedlo vyhrát vůbec první titul v historii tohoto klubu. A právě také díky tomuto úspěchu má bývalý útočník u Fergusona největší důvěru.

 

„Myslím, že hlavním problémem dnešních fotbalistů je, že když se dostanou ke konci své kariéry, tak se z ničeho nic rozhodnou udělat si trenérské zkoušky, protože pro ně nepřichází v úvahu nic jiného, co by mohli dělat,“ řekl Ferguson.

 

„Zatímco Ole myslel na svou budoucnost po hráčské kariéře téměř pořád. Takže už od útlého věku se připravoval na svou budoucí práci, kterou již nyní vykonává. Tím pádem má mnohem větší šanci k úspěchu než ostatní.

 

„Ole byl vždy jeden z těch profesionálů, kteří si berou k srdci každou poznámku o trénincích a herních taktikách. Má bezpochyby obrovskou vnitřní odolnost a navíc je to člověk s výborným vystupováním.“

 

Fergie se taktéž vyjádřil k prozatím velmi úspěšnému angažmá Solskjaera v Molde.

 

„Když přijdete do norského klubu, který nikdy v historii nevyhrál titul, a hned v první sezóně se vám to podaří, něco ve vás nejspíš bude.

 

„Ole si do svého působiště přivedl své vlastní zaměstnance. Jsou to bývalí dva trenéři United, kteří mu v Molde dost pomohli. Zaměstnaní takovýchto lidí bylo rozhodně výborným krokem, protože mít kolem sebe schopné lidi je jedna z nejdůležitějších věcí na celé práci manažera.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!