23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Michael Carrick chválí Scholese

V současné době ve skvělé formě hrající Michael Carrick si nemůže vynachválit přínos, který pro United znamená návrat Paula Scholese z fotbalového důchodu.

 

Slova chvály na adresu ryšavého středopolaře pěl Michael po víkendové výhře nad Boltonem Wanderers, k níž Paul Scholes přispěl úvodním gólem utkání, v němž United po jasném průběhu zvítězili 3:0. Výhra znamená alespoň dočasné dostižení městských rivalů ze City na čele tabulky. Mnohem více se však v sobotu hovořilo o návratu populárního Scholesyho na Old Trafford. Gól, který Paul vstřelil, byl mimochodem jeho prvním na Old Trafford od ledna roku 2010.

 

„Bylo skvělé vidět ho skórovat. Jeho přítomnost na hřišti vnáší do naší hry velkou míru kvality. Paulův přínos však zdaleka nespočívá pouze v jeho pobytu na hřišti, ale také mimo něj. Pro mladé hráče, kterých je v našem týmu velké množství, je to skvělá příležitost. Mohou s Paulem trénovat a naučit se od něj hodně důležitých věcí.“

 

„On je skutečně světovým hráčem a i já osobně jsem se od něj naučil spoustu věcí. Hrajeme na podobné pozici, a proto jsem se vždy snažil od něj odkoukat některé herní návyky a ty potom aplikovat na svůj vlastní herní styl. Je skvělé mít ho zpět v týmu. Vneslo to mezi nás závan čerstvého vzduchu. Pevně věřím, že také Paul je rád zpět a naplno si užívá svůj comeback. Ohlas, kterého se mu dostalo ze strany fanoušků, byl fantastický, takže myslím, že se cítí opravdu dobře.“

 

V utkání s Boltonem si United vypracovali místy až drtivou převahu, v koncovce však působili hráči domácího celku dlouhou dobu impotentně a zuby si vylamovali především na skvěle chytajícím Adamu Bogdanovi, který vedle skvěle lapené penalty zlikvidoval také velké šance Dannyho Welbecka a dalších hráčů. Klíč ke konečnému vítězství podle Michaela Carricka představovala disciplinovaná a především trpělivá hra.

 

„Myslím si, že jsme si do poločasu zasloužili větší vedení, než o jednu branku. Scholesyho gól v nastaveném čase nás však nakopl a v druhém poločase už to bylo jednodušší. Věděli jsme, že naše hra nepostrádá kvalitu a že jejich gólman nemůže chytit všechno. Scholesův gól nás všechny potěšil a navíc nám dodal potřebný klid.“

 

Michael se nakonec rozhovoru vyjádřil také ke svému krásnému gólu zpoza šestnáctky, kdy levou nohou obstřelil hostujícího obránce a uklidil míč přesně k pravé tyči brankáře Bogdana. „Vstřelit gól je vždy skvělý pocit. Chtěl bych jich ještě pár vstřelit a pomoci tak týmu k úspěchům, jelikož týmový úspěch je pro mě nejdůležitější. Je skvělý pocit vědět, že hrajete dobře, ale góly jsou kořením fotbalu pro každého hráče, a proto jsem velmi rád, že se mi v této sezóně konečně podařilo nějaké vstřelit,“ zakončil motor středové řady United posledních zápasů Michael Carrick.

 

Ke Scholesově návratu se vyjádřila také legenda Rudých ďáblů, Sir Bobby Charlton. „Zpráva o Scholesově návratu z fotbalového důchodu je jednou z nejlepších zpráv, které jsem v poslední době dostal. Paul je úžasný hráč a my můžeme být velmi šťastní, že ho máme. Úplně mě dostalo, když jsem se minulou neděli dozvěděl o jeho návratu. Neděle se díky tomu stala nejlepším dnem celého týdne. Je to fantastický fotbalista a vy můžete vidět, že si fotbal stále naplno užívá. Nevím, jak dlouho bude hrát, pravděpodobně do konce sezóny, ale kdo ví. Sir Alex musí být velmi šťastný, že jej má znovu v týmu, jelikož v poslední době ho trápila malá kreativita týmu ve středu pole. Paul tento problém vyřešil a já jsem za to i za Paula osobně velmi šťastný,“ zakončila pozitivně naladěná ikona Manchesteru United, Sir Bobby Charlton.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!