Fergieho výhra nad Boltonem potěšila

20

Sir Alex Ferguson byl potěšen předvedenou hrou Rudých ďáblů, která vedla k jejich bezproblémové výhře nad Trotters. Zvláště si pak pochvaloval útočnou hrozbu, kterou jeho svěřenci pro soupeře představovali.

 

Ačkoliv nebyl brankář Bogdán prakticky celý první poločas k překonání, na konci první půle byl přece jen pokořen, když skóre otevřel Paul Scholes. Ve druhém poločase jej poté napodobili ještě Welbeck s Carrickem. Konečný výsledek však mohl být daleko výraznější. United totiž v tomto zápase naprosto dominovali. Míč na svých kopačkách drželi téměř dvakrát déle než jejich soupeř, a podle statistiky si připsali 23 střeleckých pokusů a do pokutového území Boltonu poslali celkem 35 centrů. Ofenzivní aktivitu Rudých ďáblů pak vyzdvihl i sám Ferguson.

 

„S výsledkem jsem spokojený. Podle mě jsme hráli výborný fotbal, ačkoliv některé šance jsme nedokázali proměnit. Naše průniky a rychlé přechody do útoku mě opravdu potěšily. Na gól jsme si ovšem museli počkat až do závěru prvního poločasu, nicméně tato trefa nás postavila do mnohem pohodlnější pozice.“

 

Úspěšným střelcem byl Paul Scholes, který nastoupil před domácími fanoušky poprvé od svého návratu k aktivnímu fotbalu. Scholes tak učinil v tomto měsíci a znovu si oblékl červený dres, aby ulehčil týmu, který kosí četná zranění. Na Old Trafford navíc nastoupil v základní sestavě a svým 151. gólem v kariéře otevřel skóre, čímž zápas také rozhodl.

 
„Paul Scholes se tam objevil, ačkoliv měl být stažen ve středu zálohy a hlídat případný protiútok,“ pokáral Ferguson žertovně střelce úvodního gólu.

 

„Ale on má prostě čich na góly – měl ho vždycky už jako malý kluk – a jak je vidět, stále jej neztratil, což je pro nás jedině dobře.“

 

Boss dále pokračoval ve chvále ryšavého středopolaře i nadále a označil jako „jednoho z nejlepších hráčů“ a řekl, že 37-letý Scholes může být stále klíčovou postavou Manchesteru United.

 

„Sami jste viděli jeho dnešní výkon, sami tedy vidíte, že kvality stále má…kvality jako má on totiž nemůžete jen tak ztratit. V posledních týdnech navíc velmi tvrdě a pečlivě trénoval. Dnes jsme jej využili ve vhodnou dobu. Během té hodiny, kterou na hřišti strávil, nám ukázal jeho skutečné kvality a vstřelil také důležitý gól. Scholes je zpět.“

 

Velkou pochvalu si od manažera vysloužili také Danny Welbeck  a Antonio Valencia a Fergie jedním dechem také dodal, že neproměněná penalta Wayna Rooneyho ovlivnila sebedůvěru našeho nejlepšího střelce v této sezóně.

 

„Danny Welbeck byl fantastický. Trochu si vytočil koleno, ale měl by být v pořádku. Valencia byl také vynikající, absolutně vynikající. I Wayne měl své příležitosti, ale umí s nimi naložit lépe. Myslím si, že zahozená penalta jej možná trochu rozhodila, ale jeho spolupráce s Welbeckem byla dobrá.“

 

 

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokFotoreview: Manchester United – Bolton Wanderers
Ďalší článokBoss a spoluhráči chvália Antonia Valenciu
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!