22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Nicky Butt vítá návrat Paula Scholese

Nicky Butt uvádí, že návrat Paula Scholese je skvělý psychologický tah.


Paul Scholes ukončil svůj fotbalový důchod právě před nedělním utkáním s Manchester City. Do tohoto zápasu třetího kola FA Cupu vstupovali hráči United jako mírní outsideři, protože se jim silně nepovedla poslední dvě utkání v Premier League. Právě návrat tohoto veterána měl působit jako psychologická vzpruha pro svěřence Sira Alexe Fergusona.


„Byl to od manažera velmi chytrý tah,“ řekl Butt pro MUTV. „Všechna pozornost se ubírala na jejich domácí rekord a kursy bookmakerů a poté se celá pozornost upřela právě na Paula a Manchester United. Byl to velmi dobrý psychologický tah.“


Butt odehrál vedle Scholese spoustu zápasů a ví přesně, čemu jeho bývalý spoluhráč může přispět.


„Nedostanete lepšího hráče než je Paul Scholes,“ řekl. „Je to fenomenální hráč. Umí hrát tak, jako nikdo jiný. Skvěle diktuje hru a nic nekomplikuje. Nikdo v tomto není lepší než on. Je to velká vzpruha pro každého v klubu,“ zakončil Nicky Butt.


K Paulu Scholesovi se vyjádřil i bývalý asistent na lavičce Chelsea – Ray Wilkins. Ten věří, že návrat této legendy je srovnatelný s nákupem některého z hráčů za 25 miliónů liber.


Paul Scholes údajně litoval svého kroku, a tak přišel za Fergusonem s tím, že by se chtěl vrátit. V neděli pak odehrál 30 minut Manchesterského derby.


Scholes byl částečně zodpovědný za druhý gól Citizens, ale sám Ferguson po zápase prohlásil, že je z návratu Scholese nadšen.


Expert Sky Sports Wilkins věří, že tento comeback nemohl přijít v lepší čas.


Je to to samé, jako by koupili hráče třeba za 25 miliónů,“ řekl Wilkins pro Sky Sports Radio. „Dobře, sice má prsty v druhém gólu City, ale jeho myšlení, které předal svým spoluhráčům… Když Paul Scholes vyběhl na hřiště, předal svým spoluhráčům své myšlení a to si jen tak nemůžete koupit.“


„Měl za 30 minut více doteků s míčem než kterýkoliv hráč z Manchesteru City. Dodává klid do řad Manchesteru United, to je zjevné. Tato jistota jim chyběla.“


„Právě v době, kdy v Manchester City na čas ztratili svého klíčového středního záložníka – Yayu Toureho, Manchester United získal prvotřídního fotbalistu,“ zakončil Wilkins.


Zdroj: SkySports.com, Guardian.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!